У заблокованому місті став лютий погляд: Сергій «Волина» один з тих, хто тримає «Азовсталь»

У заблокованому місті став лютий погляд: Сергій «Волина» один з тих, хто тримає «Азовсталь»

Сергій Волинський - майор морської піхоти ВМС ЗСУ тримає просто зараз «Азовсталь». Вірний присязі офіцер, у 2014-му вийшов з Криму разом зі своєю військовою частиною, продовжував службу, якісно виконував обов’язок у районі проведення АТО/ООС - словом, офіцер, який знає, що таке честь, і демонструє це своїми вчинками. Про це пише український ветеранський фонд.

Сергій «Волина» наголошує, що захищати - це його природа. У нас в армії таких справді чимало. Але весна 2022-го й божевільні кремлівські загарбники створили такі обставини, що «Волина» взяв на себе величезну відповідальність і проявив незмірно масштабні лідерські якості під час боїв у оточеному місті: частина морпіхів 36-ї бригади прорвалася на «Азовсталь».

Маневр був ризикований та складний, але завдяки цьому успішному перегрупуванню, морпіхи продовжили виконувати бойові завдання в оточеному місті, об’єднавшись із "азовцями".

З 13 квітня 2022 року волинський став в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського, оскільки чинний комбриг опинився в полоні росіян.

3 травня Президент України своїм Указом відзначив Сергія Волинського Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня - до вже наявних у нього ордена «За мужність» та медалі «За військову службу Україні».

За час боїв у заблокованому місті у «Волини» змінився погляд, а посмішка із впевнено-оптимістичної стала лютим войовничим поглядом.

Офіцер робить все можливе, і більше, для порятунку цивільних та гарнізону «Маріуполь», котрі перебувають у бункері оточеного комбінату «Азовсталь».

20 квітня «Волина» звернувся із заявою до світових лідерів деблокувати Маріуполь. Він писав листа Папі Римському з проханням вивезти цивільних.

Згодом офіцер кілька разів пропонував міжнародній спільноті застосувати процедуру extraction та врятувати захисників Маріуполя - за прикладом операції в Дюнкерку під час Другої світової війни.

За сприяння ООН деяку частину цивільних евакуювали. Критична потреба в евакуації поранених військових, вивезенні тіл загиблих залишається. Як і найголовніше - врятувати живих захисників зі сталі з «Азовсталі».

«Здається, ніби я опинився в якомусь пекельному реаліті-шоу, де ми - військові - боремося за життя, використовуємо кожен шанс для порятунку, а весь світ просто спостерігає цікавий сюжет! Такі сценарії використовують у фільмах та серіалах. Різниця лише в тому, що це не фільм, а ми - не вигадані персонажі! Це реальне життя! Біль, страждання, голод, муки, сльози, страх, смерть - все справжнє!», - написав у одному зі своїх дописів на ФБ Сергій.

Військово-політичне керівництво України запевняє, що працює над всіма можливими сценаріями порятунку захисників Маріуполя. Зі зрозумілих причин, ця інформація - за сімома замками та грифами таємно. Ми віримо, що наших захисників врятують.

Знаємо, що наші морпіхи - вірні завжди. Вони це демонструють вже дев’ятий воєнний рік. Стоять, вистоять і неодмінно повернуться живими до рідних - і це пекельне реаліті-шоу закінчиться.

Можливо зацікавить

Війна в Україні

Зупинилося серце: на Волині попрощаються із молодим Героєм Юрієм Лісниченком

Війна в Україні
відео

Трагічний день: на Волинь востаннє повернувся Герой Леонід Лещук

Нещодавно виповнилося 25 років: на Волинь «на щиті» навіки повертається загиблий Герой Віталій Магдевич

Нещодавно виповнилося 25 років: на Волинь «на щиті» навіки повертається загиблий Герой Віталій Магдевич

У Луцьку перейменували вулицю на честь Героя Сергія Слабенка

У Луцьку перейменували вулицю на честь Героя Сергія Слабенка

війна в Україні

Дві донечки ніколи більше не побачать тата: на Волині прощатимуться з Героєм Ігорем Чаком

на щиті

Загинув під час виконання бойового завдання: на Волинь востаннє повернеться Герой Леонід Лещук

Війна в Україні

Трагічна звістка з фронту: загинув Герой з Волині Юрій Касян

Війна в Україні
відео
фото

Трагічно загинув на Луганщині: на Волині прощалися з молодим Героєм Іваном Лахаєм

Війна в Україні

Загинув унаслідок дії вибухової хвилі: на Волині прощатимуться із Героєм Олександром Пугачем