Українців попереджають про можливий стрибок цін на хліб: яка причина

Українців попереджають про можливий стрибок цін на хліб: яка причина

Виробники хліба будуть змушені підвищувати ціни на свою продукцію в разі збільшення тарифів на електроенергію.

Про це заявив віце-президент Асоціації пекарів України Олександр Тараненко, коментуючи намір профільного органу (НКРЕКП) підвищити граничні ціни (так звані прайс-кепи) на ринку електроенергії, повідомляє  «Телеграф»

«Для хлібопекарської промисловості зміна тарифів спричинить за собою збільшення витрат на виробництво. Ми не можемо обмежити виробництво періодом з низькими тарифами. Істотну частину процесу виробництва будемо змушені здійснювати під час дії максимальних тарифів. Цей окремо взятий фактор навряд чи стане причиною значного зростання відпускних цін, але якщо поряд зі збільшенням тарифів на електроенергію збільшаться й інші витрати, а це ймовірно, то я не виключаю певного подорожчання хлібобулочної продукції», - говорить він.

Справа в тому, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), запропонувала збільшити кількість часових зон і підвищити граничні ціни (прайс-Кепи) на електроенергію на ринку на добу вперед на 4-23% в залежності від часу доби.

 Востаннє регулятор переглядав прайс-кепи влітку 2023 року, піднявши верхні цінові обмеження на 40-75% (це відразу ж призвело до того, що ціни на електроенергію збільшилися на третину.

Читайте також:

Можливо зацікавить