Українцям перерахували всі пенсії: хто буде отримувати більше

Перерахунок виплат в Україні

В Україні з 1 березня перерахували виплати практично всім українським пенсіонерам.

Про це повідомляє портал «Обозрєватель»

З 1 березня надбавку до пенсії отримають 10 млн пенсіонерів (всього в країні 10,5 млн пенсіонерів). Її розмір становитиме від 100 до 1,5 тисячі грн. На 100 грн переважно підвищать мінімальні виплати, тоді як півтори тисячі доплати отримають ті, хто мав високу зарплату.

Заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак пояснила - раніше (використовуючи дані літа 2023 року) озвучували прогноз індексації пенсії в розмірі 13%. Тоді така оцінка базувалася на прогнозах Мінекономіки щодо темпів зростання зарплат та інфляції. Однак інфляція у 2023 році була на досить високому рівні (5,1%), також за три останні роки незначно зросла і зарплата (тому індексація буде лише на 8%).

 У результаті перерахунку, сказала чиновниця, підвищуватимуть той розмір пенсії, який розрахований за формулою. Однак встановлення ліміту (найменшого розміру підвищення) у розмірі 100 грн доплати можуть отримати українці, у яких наявний невеликий розрахунковий розмір виплати.

Середній розмір підвищення, за розрахунками Мінсоцполітики, становитиме 322 грн. На 200 грн підвищення пенсії отримають українці, які зараз отримують розрахунковий розмір виплати в розмірі 2500 грн. На 300 грн пенсії підвищать тим, хто отримує виплату за формулою в розмірі 3750 грн. На 400 грн надбавку до пенсії зможуть отримувати ті, хто зараз отримує 5000 грн. На 500 грн пенсії підвищать тим, у кого зараз виплати в розмірі 6250 грн.

Читайте також:

Можливо зацікавить