В Україні хочуть вручати повістки по-новому: що пропонують змінити

В Україні хочуть вручати повістки по-новому: що пропонують змінити

Представник президента у Верховній Раді і член Комітету з національної безпеки і оборони Федір Веніславський заявив, що в Україні готують законопроект, який повинен поміняти порядок вручення повісток.

Про це повідомили в редакції РБК-Україна.

Тепер їх хочуть вручати не тільки особисто і під розписку, а по електронній пошті і рекомендованим листом.

Також Веніславський уточнив, що повідомлення про передачу рекомендованого листа швидше за все буде надходити в поштову скриньку, а ось вже сам лист з повісткою людині особисто в руки повинен видавати представник поштового оператора. Ця процедура - так звана публічна повістка.

 Що стосується електронної пошти, в Україні фактично вже практично введено в експлуатацію Електронний кабінет військовозобов'язаних та призовників, у якому містяться всі ідентифікаційні дані.

«Ці норми повинні спростити отримання повістки і не дозволяти людям зловживати тим, що вони нібито не отримують повістку і не порушують закон», - роз'яснив нардеп.

Також в законопроекті автори пропонують дозволяти здійснювати вручення повісток не тільки представникам ТЦК, а й органам місцевого самоврядування, виконавчій владі, оскільки ці органи часто уникають своїх обов'язків щодо мобілізації.

«Дискусії ще тривають. Однак є всі шанси зареєструвати цей документ у фінальному вигляді вже до кінця цього тижня», - резюмував Веніславський.

Читайте також:

Можливо зацікавить