Скасування «дистанційки» у школах: головний освітянин Луцька пояснив усі мінуси такого рішення

Уряд розглядає можливість повернення школярів до повноцінного офлайн-навчання — про це заявив глава Мінцифри Михайло Федоров. Проте в умовах повномасштабної війни це рішення викликає занепокоєння на місцях.
Журналісти ВСН запитали керівника департаменту освіти Луцької міськради Віталія Бондаря, чи готова громада відмовитися від дистанційного навчання і чим це може загрожувати.
Наказ Міністерства освіти і науки №1112, який регламентує дистанційне навчання, буде скасовано у п'ятницю, 18 липня. Про це заявив глава Мінцифри Михайло Федоров.
За його словами, разом із народними депутатами уряд працюватиме над тим, як повернути дітей до очного навчання в умовах безпеки.
Наскільки доцільно ухвалювати такі рішення під час повномасштабної війни - ми запитали у Віталія Бондаря.
«Інформацію якусь можна озвучувати на високому рівні, але дистанційна форма здобуття освіти передбачена в законодавстві. Якщо вона передбачена, значить вона можлива.
Якщо в чинному законодавстві Верховна Рада здійснить зміни, або буде відповідна постанова Кабінету міністрів, тоді будемо це втілювати у життя», - сказав Віталій Бондар.
За його словами, є такі громади, які без дистанційного навчання не можуть перебувати.
«Є такі випадки, коли, наприклад, через прильоти і тому подібне, можливість навчатися є тільки у дистанційному форматі. Хоча для нас це рішення сьогодні неактуальне, тому що в нас всі заклади на офлайні.
Але якщо, наприклад, є доцільність, потреба, то краще, щоб вона була як альтернатива. Тому що ми вийшли на цю форму, коли був ковід, війна почалася. Все-таки дітей втримали, розумієте, і в Україні також.
Дистанційна форма є актуальною у всьому світі. І, в принципі, навчаються на ній у вузах. Тому, я вважаю, таке рішення не дуже доцільним», - зауважив Віталій Бондар.
Як акцентував головний освітянин Луцька, офлайн освіта є дуже важливою для перших- четвертих класів, адже їм необхідно соціалізуватися. Для старших класів - це не так важливо. Тому дистанційне навчання на деяких предметах є актуальним.
«Знаєте, я розумію, тому що Міністерство освіти до того йшло, що всі дистанційні форми треба максимально мінімізувати. Процес соціалізації має відбуватися. Але не таким чином, просто заборонити і все», - підсумував Віталій Бондар.
Читайте також:
- На Волині можуть закрити 10-ті класи у трьох селах
- Через малу кількість учнів планують закрити ще одну гімназію на Волині
- День семінариста очима журналіста. Фоторепортаж з Кафедрального собору у Луцьку