В Україні працює лише 27% ТЕС: Шмигаль заявив про екстремальну ситуацію в енергетиці

Шмигаль, відключення світла в Україні

Україна втратила 50% здатності до генерації електроенергії через російські обстріли. Пріоритетом для уряду є відновлення цієї спроможності перед настанням зими.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі телемарафону.

«Ситуація в енергетиці дуже складна, Росія зруйнувала 50% нашої спроможності генерації електроенергії. Станом на сьогодні через ракетні і дронові атаки ми втратили 9,2 ГВт електроенергії - це половина нашої потужності, з якою ми проходили, наприклад, минулу зиму. Фактично 42 енергетичні блоки зруйновані, 27% великих теплових електростанцій залишаються у робочому стані, 73% зруйновані або пошкоджені і сьогодні не працюють», - розповів Шмигаль.

За його словами, через руйнування або пошкодження не працюють 20 гідроенергетичних блоків. Їх загальна потужність - 1,3 ГВт.

 «Ми працюємо над відновленням, над тим, щоб запустити до опалювального сезону якнайбільше генерації. Працюємо над захистом того, що відновлено, і того, що збережено«, - наголосив прем'єр-міністр.

Шмигаль зазначив, що розглядаються можливості збільшення імпорту з Європейського союзу.

«У нас фізична спроможність 2,2 ГВт, поки що нам політично дозволяють 1,7 ГВт імпортувати. Ми домовляємося на усіх рівнях і з Єврокомісією для того, щоб спроможність імпортувати була відкрита максимально», - сказав він.

Також, за його словами, проводиться розбудова децентралізованої генерації електроенергії. Україна домовилася з Японією про надання 150 гігаватних генераторів.

Читайте також:

Можливо зацікавить