Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/news/wHhylegO6SlFvFei0kBHJMYSiTbe5gtyrJi7Qoqp.png)
У понеділок, 10 квітня, у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки презентували творчий проєкт «Парк писанок». В його межах учні луцьких шкіл та вихованці мистецьких студій близько місяця розписували писанки, які нині прикрашають парк.
Творчий проєкт у Луцьку проходить вперше, але, зауважують, що це тільки початок, адже до такої ініціативи мають бажання доєднатися ще більше дітей. Цьогоріч до «Парку писанок» доєдналися учні чотирьох місцевих шкіл: КЗ ЗСО «Луцького ліцею № 2», «Луцький ліцей №10», «Луцький ліцей № 11», «Луцький ліцей №22» та однієї громадської організації «Чарівний пензлик».
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/RDtaqrcxuMSTiUAKj0QhHbaDfxPOyM4KDZnfJ7Li.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/ygskc0R6l2YH4b1qeTMgB0Yn4yzQEJbBJEBaIG5x.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/4tnzNzeRSA1NHqCk9qeWljFb9d9epd9cEgWK0ttA.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/8hPxZ1HMIG6Ehl8ie1q0ZGtIwifUoPC69FeJ6iB7.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/65HyYRQVqDkWkuN94ebd50GY6fkwX8LJK8APhxgp.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/d1KgEt3TiJtmhmnaDBCCRkJyr9c3tBk5gvuJj8bP.jpg)
Діти, що вирішили взяти участь у творчому проєкті працювали над створенням власних писанок, експериментуючи з орнаментами й кольоровою гамою. Хтось доєднував до процесу і батьків, працюючи спільно.
Аніта, Олександра та Анна - одинадцятикласниці Луцького ліцею № 2. Розповідають: про таку ініціативу дізналися від вчителів і радо зголосилися. Робота тривала понад тиждень, кожна творила щось своє.
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/yeyrz04cGmRLy8yuoiOaZcD4p7P45f2NjaBQbbtF.jpg)
Олександра зображувала закарпатський мотив на своїй писанці. Каже, що захоплюється культурною різноманітністю цього регіону. В Аніти вийшла суміш з різних кольорів і візерунків, яка утворила цілісну писанку. Анна вигадувала візерунки самостійно, експериментувала вже в самому процесі.
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/3Mo4OAbFhQd2c2jcqgiYKlv8bGiIUk7JzxFbIBth.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/RufBHvRo2mk8LGriSHpx9IaTunJ08jXYxNhQ2vqU.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/lmz2AOwAqEkTKBRNgzeY9Rh5LEn4LmQDimd6UO8I.jpg)
Ще одними з учасниць є Анна, Ірина і Христина. Дівчатка кажуть, що хоч цей проєкт цьогоріч лиш започатковується, зацікавленість до створення писанок, малювання була у них завжди, і беруть участь у схожих творчих ініціативах вони не вперше.
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/w6Wu6vD2ceGYGCG860YI84Nn3CSL3UUwlUQ5YsUi.jpg)
«Ми цікавимося українськими традиціями, тому вирішили підтримати такий проєкт», - говорять вони.
Дівчата кажуть, що переважно зображували на великодніх яйцях волинські орнаменти. Їх шукали у книгах, а щось підказували вчителі. Кольори використовували, спираючись на їхній символізм, тому у писанках можна натрапити й на червоний, що символізує, любов, та жовтий, який асоціюється зі світлом.
Загалом учасники, розповідає директор КП «Парки і сквери міста Луцька» Олександр Михалусь, виготовили близько сотні виробів. Нині вони прикрашають Центральний парк культури і відпочинку імені Лесі Українки: понад 40 з них розмістили по обидві сторони ліхтарів на центральній алеї, чимало прикрасили арку на території парку. До слова, цього ж тижня планують прикрасити писанками дві берези на вході до парку імені Лесі Українки.
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/SeeJkdScgGXxPmQEZFEA2nGVaAKhBHjnyF8OmOhl.jpg)
Ініціатором проєкту, що передбачає виготовлення та розпис макетів писанок у традиційній манері, стало КП «Парки і сквери м. Луцька», а започаткували його за підтримки департаменту культури Луцької міської ради.
Зокрема, під час презентації творчої ініціативи відбулося і нагородження учасників, роботи яких вже прикрашають парк.
Учасники отримали дипломи й солодкі подарунки - імбирне печиво у вигляді писанок. А згодом пішли на екскурсію до луцького зоопарку після того, як познаходили свої вироби на території парку.
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/GbML80aGFbJPZQXar7FLFwGxZWVAKyorigjBeQSS.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/t6XHDQsvmJcQX1XU8bkaAu32BFH3UZQaa9nC4rQk.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/BUBXw0ttUXN4yHemEEDgK8ynnTNjXoA4pKrdgBYb.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/XlvDykxvrswPpHIKEl8FXqseelrayvVAMPwGxFv8.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/vXWxmORdRM6CNNUpfSymEYBJfuBe26j53TEFlqgB.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/dIV7KKNB3iYTD7mBvw3WIEST9VR74ORn4Z3hiYkQ.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/Z2u5N1E4frhHbiAlDv0jE4ooj7NmYDYCrpobImtQ.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/JFeR30jfS5UzXb50lLjj2557rckcUuA21FT8LqJo.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/VrGI1ob5YTONMtMU7cPiFNIoI7SsiwE0456nM9Ou.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/z497MAVbvd0yuuGItty7zsCjgZHTZAuFsKF5LbVn.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/zL61Q11hcemKC5CA2J0Kw0S2GDULmeIqan00JYJq.jpg)
![Луцький парк вбрали до свята: писанки малювали майже місяць](https://vsn.ua/storage/image-icons/5QzcZcZiF3dAUCAQ8J5SBRgzfPmiYHphB4YFGLq4.jpg)
Читайте також:
- Центр Луцька прикрасили великодніми артінсталяціями
- «Вербу купляю - перемогу наближаю»: волинські волонтери збирали кошти для 100-ї бригади
- «Не я б'ю - верба б'є»: як у головному соборі Луцька освячували вербу. Фоторепортаж