Велосипедний Луцьк: чи вистачає місту доріжок та як їздити без порушень

Велосипедний Луцьк: чи вистачає місту доріжок та як їздити без порушень

У Луцьку протягом тривалого часу значна кількість жителів використовує велосипеди для пересування містом. Водночас актуальними залишаються питання належної кількості дорожньої розмітки та обізнаності водіїв і пішоходів щодо правил руху. 

Журналісти ВСН поспілкувалися із мешканцями Луцька та представниками міської влади, аби з’ясувати, як у місті співіснують велосипедисти та пішоходи, і хто відповідає за безпеку на дорогах.

Лучани все частіше обирають двоколісний транспорт, щоб швидше дістатися на роботу чи навчання, особливо на фоні здорожчання проїзду у громадському транспорті. Проте, разом із популярністю велосипедів, виникають і конфлікти, про те: де можна їздити, а де — ні.

Головною проблемою самі власники двоколісних називають відсутність інфраструктури. Коли немає спеціальної смуги, велосипедист опиняється перед вибором: ризикувати життям на дорозі поруч із автомобілями або ж ділити простір із пішоходами.

«Далеко не всюди вистачає розмітки та спеціальних доріжок для велосипедів. Через це інколи доводиться маневрувати просто між людьми на тротуарі.

А виїжджати на проїжджу частину страшно: різні водії там трапляються, можуть і збити. Загалом, місту просто бракує повноцінних велодоріжок, ось і все», — поділився думками лучанин Іван.

Велосипедний Луцьк: чи вистачає місту доріжок та як їздити без порушеньВелосипедний Луцьк: чи вистачає місту доріжок та як їздити без порушень

Для студентів, які щодня долають значні відстані між різними корпусами університетів, ця проблема стоїть ще гостріше. Маршрути через усе місто часто перетворюються на смугу перешкод.

«Я їжджу з проспекту Перемоги на Львівську до університету, і велосипедних доріжок на цьому шляху дуже не вистачає. Хіба що на Набережній вони є, а так доводиться їхати між людьми, що не дуже зручно. 

Найбільше розмітка потрібна в центрі, біля Театрального майдану, бо там завжди великий потік людей. В районі Львівської теж не завадила б, хоча там рух трохи менший і поки вдається справлятися», — розповіла студентка Олена.

Своєю чергою, пішоходи теж мають зауваження. «Велосипедисти інколи вилітають з-за спини на великій швидкості. Це лякає, особливо коли гуляєш з дитиною. Хотілося б, щоб вони якось позначали свою присутність або їхали повільніше», — розповіла лучанка Наталія.

Питання безпеки та комфорту напряму залежить від інфраструктури. У Луцьку за «велосипедну» розмітку в місті відповідають кілька структур. Директор департаменту економічної політики Борис Смаль пояснив, що хоча стратегію розвитку веломережі розробляє його департамент, за фактичну появу ліній на асфальті відповідають інші.

«Велосипедними розмітками управляє департамент житлово-комунального господарства. Малює їх той, хто виграє тендер.

Ми вже направили їм звернення, бо вважаємо, що такі доріжки треба намалювати по всьому місту», — зазначив Борис Смаль.

Велосипедний Луцьк: чи вистачає місту доріжок та як їздити без порушеньВелосипедний Луцьк: чи вистачає місту доріжок та як їздити без порушень

Окреме питання — рух пішохідними зонами, зокрема вулицею Лесі Українки. Багато хто вважає, що там їздити заборонено, проте існують чіткі обмеження.

За словами Бориса Смаля, у місті діє спеціальне рішення ради (від 15 червня 2022 року), яке регулює рух легкого електротранспорту та велосипедів. Згідно з ним, на вулиці Лесі Українки їздити можна, але швидкість не має перевищувати 10 км/год. Це швидкість звичайного кроку, яка дозволяє вчасно зорієнтуватися і не зачепити перехожих.

Згідно з діючими правилами, велосипедисти та користувачі електротранспортом зобов'язані:

  • Дотримуватися правил дорожнього руху.
  • Рухатися велодоріжкою або краєм тротуару попутно з основним потоком машин.
  • Дотримуватися швидкості до 5 км/год під час руху тротуаром.
  • Не створювати перешкод для інших людей на дорозі чи тротуарі.
  • Паркувати орендований транспорт лише у дозволених сервісом місцях.
  • Користуватися звуковим сигналом згідно з правилами.
  • Вмикати ліхтар та мати світловідбивачі на одязі у темну пору доби.
  • Не перевозити пасажирів — велосипед лише для однієї людини.
  • Не тримати телефон у руках під час руху.
  • Не сідати за кермо у стані сп’яніння або під дією ліків, що знижують увагу.

Важливо пам'ятати, що виїзд на проїзну частину (дорогу для авто) для користувачів легкого транспорту в багатьох зонах залишається під забороною задля їхньої ж безпеки. Контроль за приватними велосипедами та самокатами здійснює поліція, тоді як за прокатним транспортом наглядає місто разом із операторами сервісу.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Вода по 67 гривень: чому лучанам готують новий тариф і куди спрямують кошти

Вода по 67 гривень: чому лучанам готують новий тариф і куди спрямують кошти

У Луцьку журналістів навчали кібербезпеці: які кейси розглядали

У Луцьку журналістів навчали кібербезпеці: які кейси розглядали

Очільник МОЗ Віктор Ляшко приїхав на Волинь: подробиці масштабного візиту

Очільник МОЗ Віктор Ляшко приїхав на Волинь: подробиці масштабного візиту

Волинянка створює унікальні шкіряні сумки, які замовляють навіть з-за кордону
відео
фото

Волинянка створює унікальні шкіряні сумки, які замовляють навіть з-за кордону

«Ми слухаємо, але не засуджуємо»: інтерв'ю з переможницею конкурсу «Вчитель року» лучанкою Оленою Костюченко
інтерв'ю

«Ми слухаємо, але не засуджуємо»: інтерв'ю з переможницею конкурсу «Вчитель року» лучанкою Оленою Костюченко

Новий тариф на воду в Луцьку: як оновлені ціни допоможуть зберегти бюджет громади для ЗСУ

Новий тариф на воду в Луцьку: як оновлені ціни допоможуть зберегти бюджет громади для ЗСУ

У Луцьку за 6 мільйонів продають готовий бізнес в центральному парку

У Луцьку за 6 мільйонів продають готовий бізнес в центральному парку

Щоб мами не спали на стільцях: дитячій лікарні у Луцьку передали на понад 1 млн грн ліжок-трансформерів

Щоб мами не спали на стільцях: дитячій лікарні у Луцьку передали на понад 1 млн грн ліжок-трансформерів

«Автобус є, але водія немає»: на Волині обговорили проблеми перевезень, кадрів і доріг

«Автобус є, але водія немає»: на Волині обговорили проблеми перевезень, кадрів і доріг