Відома мережа супермаркетів потрапила до списку міжнародних спонсорів війни

Відома мережа супермаркетів потрапила до списку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції  внесло французьку корпорацію «Ашан» до списку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє НАЗК.

Ця корпорація зараз представлена в багатьох країнах світу та є однією з найбільших операторів роздрібних мереж, зокрема мережі продуктових гіпермаркетів Auchan (Ашан). Підставою для внесення до переліку міжнародних спонсорів війни стало те, що, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія відмовилась від припинення фінансування держави-терориста та не закрила свій бізнес у РФ. 

Також завдяки журналістським розслідуванням The Insider, Le Monde і Bellingcat стало відомо, що від початку повномасштабного вторгнення російська дочірня компанія французького «Ашану» постачала товари російським військовим на окупованих українських територіях під виглядом «гуманітарної допомоги», а також допомагала з виконанням  мобілізаційних заходів у РФ.

Як «Ашан» постачав окупантам допомогу та сприяв проведенню мобілізації в Росії ?

За інформацією журналістів, списки товарів, які постачались на окуповані території нібито як «гуманітарна допомога» насправді складалися із чоловічих шкарпеток, цигарок (які не можуть постачатися як гуманітарна допомога), запальничок та бритв, що ставить під сумнів гуманітарну мету такої «допомоги».

Зокрема, «Ашан» напряму причетний і до підтримки мобілізації в Росії. Так, компанія  збирала і передавала до військкоматів усю необхідну інформацію про своїх співробітників, після чого їх вже могли мобілізувати прямо з робочого місця.

Тобто «Ашан» в особі «Ашан Росія» є прямим спонсором війни проти України.

«Для «Ашану» Росія є другим за значенням ринком збуту після Франції. Лише у 2020 році російський «Ашан» сплатив 167 мільйонів доларів до російського бюджету. За підрахунками журналістів, це дорівнює вартості 15 літаків СУ-25, 42 танків, 222 ракет «Калібр», або 477 тисячам автоматів АК-74. Ми не можемо дозволити, щоби Росія продовжила отримувати ці кошти, за які потім вбиває українців. Ми хочемо, щоби будь-яким компаніям було соромно співпрацювати із вбивцями. Інститут репутації має діяти, тому ми внесли «Ашан» у перелік міжнародних спонсорів війни», - заявив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Читайте також:

Можливо зацікавить