Відрізані від світу: у село на півночі Волині більше місяця не ходить маршрутка

Відрізані від світу: у село на півночі Волині більше місяця не ходить маршрутка

До Гути, що на Ратнівщині, з 6 листопада не ходить маршрутка. Його мешканці не мають чим добратися ні в селище Ратне, ні у ближні населені пункти, не кажучи вже про районний центр Ковель чи обласний центр Луцьк.

Про наболілу проблему повідомив, зателефонувавши в редакцію «Волині»,  місцевий священник Олександр Ковальчук.

Автобус «Гута–Ратне», перестав курсувати, оскільки закінчився термін, наданий перевізнику згідно з тендером, і не був продовжений. Тим часом у Гуті є жінка з недугою нирок, якій тричі на тиждень потрібно доїжджати у лікарню Ратного на гемодіаліз, не кажучи вже про щоденні потреби людей.

Перемовини мешканців села з представниками місцевої влади, за словами отця Олександра, поки що не дали бажаного результату, тож люди доведені до відчаю.

Про те, чому Гута вже місяць відрізана від світу, журналісти розпитували в телефонній розмові старосту села Миколу Свіржевського.

– Справа в тому, – розповів він, – що водій автобуса «Гута – Ратне» Василь Гайдучик пішов служити у прикордонні війська. Ще пів року після цього їздили на маршруті його дружина та син. Але коли 4 грудня закінчився термін надання послуги, згідно з тендером, то вони не стали продовжувати далі дозволи на перевезення. Село залишилося без маршрутки. З приводу проблеми, яка виникла, голова Заболоттівської громади, до якої належить Гута, Валерій Свіржевський звернувся письмово у департамент транспорту та зв’язку Волинської обласної адміністрації. Виявилося, що потрібно шукати нового перевізника…

За словами пана Миколи, на його пропозицію відгукнувся перевізник Сергій (прізвище староста поки що не оприлюднює. – Авт.) із Ковеля. Він має маршрути на Щедрогір, Жиричі. А оскільки є ще вільні автобуси, то «готовий хоч сьогодні пустити їх на Гуту». До того ж – за зручним для людей графіком. Перевізник подав необхідні документи у департамент транспорту Волинської ОДА.

Про це сказав і сам пан Сергій, із яким ми сконтактували. Чоловік зауважив при цьому, що «це не так швидко робиться». Мовляв, якийсь час директор департаменту була відсутня – тепер, коли вона вже на роботі, то справа повинна зрушити з місця. Але коли саме піде маршрутка на Гуту – поки що говорити рано.

Хотілося б, аби ця добра новина якнайшвидше потішила мешканців села і їм не довелося вдаватися до акції протесту: як сказав староста, люди вже готові були перекривати дорогу, якою вивозять ліс, і «це не з метою комусь нашкодити, а для того, щоб їх почули». До речі, в Гуті проживає 1730 осіб. Тобто це не той випадок, коли маршрут нерентабельний, а через це й непривабливий для перевізників.

P.S. Коли матеріал уже був готовий до друку, до редакції зателефонував ветеран АТО Петро Берчук із села Седлище Ковельського району і теж бідкався, як його дружині Юлії добиратися на роботу в село Гута, де вона працює регентом місцевого церковного хору, коли туди не ходить жоден транспорт...

Читайте також:

Можливо зацікавить