Виплатила керівному складу лікарні зарплат на 300 тисяч більше: на Волині судили бухгалтерку медзакладу

Виплатила керівному складу лікарні зарплат на 300 тисяч більше: на Волині судили бухгалтерку медзакладу

Судили колишню бухгалтерку Нововолинської лікарні, яка заплатила керівнику медзакладу, заступникам, головному бухгалтеру на 337 тис. грн більше, ніж за контрактом.

Про це йдеться в ухвалі Нововолинського міського суду від 1-го червня, передає Буг.

Жінку судили за кримінальним провадженням про вчинення службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки інтересам держави.

При перевірці з січня по вересень 2020-го року встановили, що вона підвищила посадові оклади, які були за контрактом сталі. Це призвело до зайвого нарахування керівнику медзакладу майже 23 тис. грн, заступникам головного директора: 78,2 тис. грн, 66,4 тис. грн, 70 тис. грн, головному бухгалтеру 61,6 тис. грн, заступнику головного бухгалтера 38 тис. грн. Загалом, збитки склали 337 тисяч гривень.

У суді жінка повністю визнала свою вину, сказала, що при нарахуванні заробітної плати вона застосувала не той закон, у вчиненому розкаюється.

Необережні дії підсудної, які виразились у неналежному виконанні службовою особою своїх обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави, суд кваліфікував за ч. 2 ст. 367 КК України.

На засіданні жінка та її захисник заявили суду клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України у зв’язку зі зміною обстановки та закриття кримінального провадження. Своє клопотання обґрунтовували тим, що обвинувачена вчинила нетяжкий злочин, звільнилася із займаної посади, частково відшкодувала завдану шкоду, вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаялася у скоєному, а тому вона перестала бути суспільно небезпечною.

Суд ухвалив:

Клопотання обвинуваченої та її захисника задовольнити. Звільнити жінку від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 367 КК України на підставі ст. 48 КК України.

Кримінальне провадження про обвинувачення за ч. 2 ст. 367 КК України закрити.

Цивільний позов Комунального некомерційного підприємства «Нововолинська центральна міська лікарня» до колишнього бухгалтера про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням залишити без розгляду.

Ухвалу протягом семи днів можна оскаржити.

Зазначають, що керівником лікарні впродовж довгих років з 1984-го року був Віктор Мороз. Після його звільнення у листопаді 2020 року, медустановою керував заступник колишнього мера Андрій Сторонський. Який був призначений на посаду розпорядженням попереднього міського голови всупереч процедурі, без попереднього рішення виконкому.

Сторонського було звільнено 3-го березня 2021 року. У рішенні вказали, Сторонський своєю бездіяльністю грубо порушив трудові обов’язки, що призвело до завдання матеріальних збитків лікарні у сумі 273 тисячі гривень під час реконструкції приймального відділення. Розслідування стосовно цієї справи ще триває.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Водій, який на смерть збив велосипедистку в Луцькому районі, відбувся умовним терміном

Водій, який на смерть збив велосипедистку в Луцькому районі, відбувся умовним терміном

Побиття матері

На Волині п'яний чоловік підняв руку на 82-річну матір

Загибель Героя

За тиждень село втратило двох Героїв: на Бахмутському напрямку загинув волинянин Юрій Сєчний

Сергій Корнійчук гол

Футболіст з Волині забив дебютний гол в Українській Прем’єр-Лізі

Прощання з військовим
фото

Життя обірвалось у перший день весни: на Волинь «на щиті» повернувся Герой Олександр Джерера

Нагорода військовослужбовець

За мужність і успішне виконання бойових завдань: волинянина відзначили трьома почесними нагородами

Виправдали ухилянта

На Волині суд виправдав ухилянта, звернувшись до тлумачного словника

Спогади про Героя

Було гірше, як в пеклі: захисник з Волині до останнього боронив Соледар від окупанта

Діти концерт
відео

Маленькі артисти: на Волині діти влаштували концерт на ринку