Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК
![Військовий приїхав у відпустку, а його затримали і відвезли до ТЦК на Закарпатті](https://vsn.ua/storage/news/PpyXhadrpW4M9ilEi2RfgbJcDzSjwtZyQHHVZqXG.png)
На Закарпатті прикордонники затримали на понад 7 годин військового ЗСУ, який разом із дружиною приїхав у гори у відпустку.
Про цей випадок розповіла українська журналістка, дружина захисника Олеся Котубей-Геруцька на своїй сторінці у Instagram.
За словами дівчини, вранці у селі Кваси Закарпатської області її чоловіка Влада зупинили правоохоронці та прикордонники, щоб перевірити документи. Військовий показав УБД й дозвіл на відпустку. Пара назвала мету і маршрут свого походу. Журналістка наголошує, що у прикордонній зоні вони не перебували.
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/r5QMbsac2sS603ERFmpyIhQPmNEWrxiSWZf8J9vA.jpg)
Чоловікові сказали, що потрібно «поїхати на розмову» у село Ділове, яке знаходиться за 36 км від місця, де пара збиралася відпочивати.
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/4ZMHOiDrtHEADrEwXJSz9EFMa4GU7oAKjgynUTVp.jpg)
Журналістка зауважує, що цей населений пункт розташований біля кордону з Румунією, журналістка припускає, що у такий спосіб військовому хотіли інкримінувати незаконний перетин кордону. Також Владислава вперто намагалися сфотографувати на вулиці у Діловому. На думку Олесі Котубей, ці фото були потрібні правоохоронцям для фальсифікації доказів.
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/FAzsbA4ODqD4OPmSp3WjzwazPIx5vpDfnvWC62ay.jpg)
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/w3iR7OPUFGXbDcOPtwDoUTneXIiBLVs77BgTFBit.jpg)
Згодом чоловік зателефонував й розповів, що його «кудись везуть». Журналістка звернулася до ужгородської Військової служби правопорядку і командування бригади, у якій служить її чоловік. За їхньою допомогою, їй вдалося дізнатися, що Владислава повезли до Хустського ТЦК, за 70 кілометрів від Ділового, куди подружжя привезли з Квасів.
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/5E965RCqVwBgolRljponDnFTdrmJ8FZBVDF2acia.png)
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/mX9p03pmTYOcvyyKaLWLyFnn5Aesvqc2CDqtQ7JX.jpg)
Військового привезли у відділ прикордонної служби. Проте дівчину з ним не пропустили, відправивши «пити каву в магазин».
Військового відпустили лише о 17:49. За словами Олесі, назад до Ділового Влада не змогли привезти, а сказали, що доставлять його у селище Солотвино.
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/nVQ6hCSSnwJnKz8WkpDfpwTYvlWuiW7dCbmR8eja.jpg)
«Усі питають – а як же аргументували затримання. Відповідь – ніяк. Сподіваюся написати на них стільки скарг, скільки зможу», — сказала Олеся Котубей. Вона обурюєься, що прикордонника зіпсували останню у цьому році відпустку для її чоловіка-військового.
![Військовий приїхав у відпустку на Закарпаття, а його затримали і відвезли до ТЦК](https://vsn.ua/storage/image-icons/GiUTO20EL77Y9EHVe378flOhW9rwUmRdPYPftkK7.jpg)
Речниця Мукачівського прикордонного загону Леся Федорова у коментарі hromadske пояснила, що в прикордонній зоні розширилися обмеження на перебування туристів.
Вона запевнила, що прикордонники «ретельно», але «толерантно» перевіряють усіх військовозобов’язаних, які перебувають у прикордонній зоні.
Читайте також:
- Що роблять працівники ТЦК на прикордонних пунктах пропуску