Волинські благодійники пригнали в Україну рекордну партію авто для ЗСУ

Волинські благодійники пригнали в Україну рекордну партію авто для ЗСУ

На Волині благодійники ввезли в Україну та передали військовим вже близько 200 автомобілів.

Про це розповідає «Insider Media».

Благодійний фонд «Доброта» передає ЗСУ мікроавтобуси, джипи, кросовери. Те, чого найбільше потребують на передовій і максимально підходить для виконання бойових завдань. Днями волонтери пригнали з-за кордону рекордну партію автівок.

«Їздили вчора до Польщі. Привезли ми близько 30 автомобілів. Доставили і маєм ще їх відремонтувати, пофарбувати і передати на збройні сили України», - розповідає представник Благодійного фонду Сергій Бомазюк.

З початку війни благодійний фонд активно ввімкнувся в роботу. 

«У перші дні війни  мій колишній шеф Петро Кравчук передав свій пікап на оборону Києва, після цього він сконтактувався з своїми партерами по бізнесу в Литві Латвії Естонії в Німеччині. З того часу іноземці почали допомагати нам завозити машини для збройних сил», - каже представник фонду Андрій Микитин

Благодійний фонд «Доброта»  сьогодні максимально скоцентрував свої сили на пошук транспортних засобів для наших бійців на передовій.

«Стараємось допомагати кожному. Ми опрацьовуємо запити починаючи  від фейсбуку, закінчуючи там друзями знайомими. Наш пріоритет - передова», - ділиться преставник фонду Назар Романюк.

За словами волинського волонтера Сергія Тимчука, йому неодноразово доводилось зустрічати на передовій автівки передані цим благодійним фондом.

«З кінця березня ми почали передавати автомобілі на різні гарячі напрямки. В основному це - Донецький та Миколаївський» - ділиться волонтер.

Усі авто пригнані з-за кордону реєструються в сервісних центрах МВС, після чого передаються по акту прийому-передачі на баланс військових частин.

«Люди звертаються у фейсбуці. Також наші волонтери їздять, дивляться, де тяжча ситуація, беруть контакти, щоб допомогти. Пріоритетів у нас немає. Головне, щоб це був «нуль»», - каже Андрій Микитин.

За словами волонтерів зараз досить важко знайти хороше авто по адекватній ціні. Часто європейці накручують вартість, розуміючи що в Україні просто неймовірний попит на пікапи і джипи для ЗСУ.

 «Ми жодного разу не збирали кошти. Це все власними силами автомобілями. Дякуємо благодійникам, які нам допомагають, купують транспортні засоби, а організація всього процесу сьогодні це на плечах нашої команди», - розповідає Назар Романюк.

За словами Андрія Микитина у пошуку авто допомагають і хлопці з України, які мешкають за кордоном.

«Спочатку ми забирали автомобілі практично по всій Європі,в основному це були країни Балтії. Зараз вже налагодилась логістична складова. Автомобілі автовозами приїжджають до польського кордону, звідти ми їх забираємо до Луцька», - провадить благодійник.

Усі автомобілі проходять технічне обслуговування. З цим досить важко, адже ремонт потребує не лише часу, а й фінансових та людських ресурсів.

«Автомобіль коштує від трьох до п'яти тисяч доларів, доставка і ремонт коштує орієнтовно  від 500 до тисячі доларів на одну одиницю. Власними коштами ремонтуємо. Інвестори іноді допомагають фінансами, деколи фарбою, запчастинами», - ділиться бізнесмен, представник благодійного фонду Сергій Бомазюк.

Якщо авто має якісь несправності його не передадуть військовим доти, доки не полагодять. Цим займається команда справжніх професіоналів.

«Ми їдемо до Європи, повертаємось, ставимо машини на ремонт і стараємось, щоб автівки найшвидше потрапляли на передову», -  говорить водій Ігор.

Зазначають, що поки автомобіль не не пройде краш-тест, він нікуди звідси не виїжджає

Сергій - військовослужбовець одного з підрозділів, який зараз виконує бойове завдання на півдні України. Нещодавно вони втратили дві автівки, хлопці залишились практично без коліс.

«Їдуть три авто, а повертається одне. Машин стає все менше, а ремонтувати їх немає де. Дуже дякую фонду та всім, хто бере участь у цій справі», - каже військовий.

Два позашляховики, які отримав Сергій, вже їздять степами Херсонщини, допомагаючи нашим військовим вибивати ворога. Хлоці обіцяють після перемоги повернутись і подякувати особисто тим хто допомагає та підтримує їх.

Можливо зацікавить

«Білорусів боїмося, а раптом…»: історія родини, що втекла від окупантів і оселилася біля кордону на Волині
відео

«Білорусів боїмося, а раптом…»: історія родини, що втекла від окупантів і оселилася біля кордону на Волині

Вічна пам’ять Героям: Волинь попрощається з Вадимом Гнатюком і Валентином Карпюком

Трагічна річниця вторгнення: 24 лютого на Волині попрощаються з Героями Вадимом Гнатюком і Валентином Карпюком

Останній шлях Героя: Волинь попрощається з Іваном Демидюком

Віддав своє життя за свободу і незалежність України: на Волині прощатимуться з Героєм Іваном Демидюком

Жінка з Волині підпалила авто товариша чоловіка: умовний термін

Спалила автомобіль другові свого чоловіка через помсту: як покарали волинянку

Вічна пам’ять Герою: Волинь сумує за Віталієм Потапчуком

Наслідки поранення стали трагічними: відійшов у вічність Герой з Волині Віталій Потапчук

Героя Андрія Пронцевича зустріли на Волині з пошаною
відео

Трагічний день: на Волинь востаннє повернувся Герой Андрій Пронцевич

Загинув 37-річний захисник Віктор Паюк: Волинь у жалобі

Син та донька втратили батька: на війні загинув Герой з Волині Віктор Паюк

Категорії громадян, які не підлягають мобілізації в Україні

Мобілізація не для всіх: кого не призиватимуть у 2025 році

Шана Герою: Волинь прощатиметься з загиблим захисником Валерієм Солодухою

Останній бій прийняв на Курщині: волиняни прощатимуться з Героєм Валерієм Солохою