Волинські вступники обирають майбутні професії: які спеціальності найпопулярніші у 2025 році

У Волинських університетах триває вступна кампанія. Молодь подає заяви на навчання, обираючи спеціальності як за покликанням, так і з огляду на актуальні виклики часу — війну, потребу у відбудові країни та безпеку в цифровому середовищі.
Про це йдеться в сюжеті Суспільне.Луцьк.
Лучанин Вадим Климовець обирає спеціальність «Фізична культура» у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Хлопець мріє стати або спортсменом, або вчителем фізкультури. А 17-річна Діана Яцунік прагне стати фізичною терапевткою, бо хоче допомагати людям. Вона вирішила подати документи безпосередньо в університеті, щоб уникнути помилок під час реєстрації.
«Можна подати до 15 заяв — як на бюджет, так і на контракт — усі з пріоритетами», — пояснює відповідальний секретар приймальної комісії ВНУ Олег Дикий. За перші три дні вступної кампанії в університет вже надійшло майже 2 000 заяв.
Цьогоріч усі заявки, включно з контрактними, подаються з пріоритетністю — це одна з ключових новацій вступної кампанії 2025 року. Найпопулярнішими напрямками залишаються право, фізична терапія, економіка та міжнародні відносини.
Ситуація з бюджетними місцями у ВНУ схожа на минулорічну: у 2024 році на бакалаврат було зараховано 980 студентів на державну форму, цьогоріч університет має до 1 000 місць.
Тим часом Андрій Ващук вирішив вступати до Луцького національного технічного університету на спеціальність «Харчові технології», мріє стати кухарем:
«Я часто готую вдома, хочу залишитися в Україні та займатися улюбленою справою».
Інші абітурієнти обирають архітектуру, економіку, комп’ютерні науки.
«Тато будівельник, і я сам працюю. Хочу допомагати відбудовувати країну», — каже Віталій Барановський.
Анна Приходько, яка подала вже чотири заяви, вважає, що фахівці з ІТ сьогодні потрібні не менше, бо «часто виникають кіберзагрози — треба вміти їх вчасно виявляти».
У Луцькому технічному університеті також очікують цьогоріч близько 3 000 першокурсників. Заклад працює виключно офлайн, усі безпекові умови забезпечені. Тут пропонують 55 освітніх програм бакалаврату і 43 магістерські програми, щороку відкривають нові, а малоефективні — закривають.
Як зазначив юрист університету Олег Карась, щороку зростає кількість вступників із пільгами — це учасники бойових дій, особи з інвалідністю, а також ті, хто побував у полоні.
Подача заяв через електронні кабінети триватиме до 1 серпня.
Читайте також:
- 200 балів з двох предметів: випускниця з Волині вразила результатом НМТ
- Медогляд перед школою у Луцькій дитячій поліклініці: як пройти вчасно та що змінилося
- Анатолія Цьося вдруге інавгурували ректором ВНУ імені Лесі Українки