Волинянину зробили першу в Україні операцію на серці за допомогою робота Da Vinci
44-річному Сергію Шарікову з Волині зробили першу в Україні операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci.
Кардіохірурги врятували життя чоловіка із передінфарктним станом і таким чином започаткували новий етап у розвитку української кардіохірургії - роботизований. Про це повідомили на сторінці Першого медичного об'єднання Львова у фейсбуці.
Торік у чоловіка з’явилась задишка та пекучий біль в ділянці серця. Він звернувся за допомогою до лікарів. Ті виявили у Сергія стенокардію, що виникла внаслідок порушення кровопостачання міокарда, та призначили медикаментозне лікування. Воно подіяло і на якийсь час симптоми зникли. Але за кілька місяців консервативне лікування вже не допомагало. Ось що розповідає Сергій про свій тодішній стан: “Я мав настільки пекучий біль і задишку, що не міг піднятися на третій поверх. Про фізичні навантаження взагалі забув. Я навіть не міг допомогти дружині донести важкі пакети від магазину до машини - це вже було мені не під силу”.
Після погіршення стану Сергій звернувся за допомогою до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона. Лікарі провели пацієнтові коронарографію та встановили діагноз - ішемічна хвороба серця. На момент звернення одна із головних артерій у серці Сергія була звужена аж на 80%. Відповідно кровопостачання цією судиною було вже майже відсутнє. Такий стан лікарі називають передінфарктним. Пацієнт потребував термінової операції на серці.
Кардіохірурги ухвалили рішення оперувати Сергія за допомогою робота Da Vinci. Такий спосіб втручання має низку переваг: маленькі проколи замість великих розрізів, точність виконання та швидка реабілітація. Попри це, ще ніхто в Україні не виконував операцій на серці із застосуванням робота-хірурга.
Сергій стає першим в Україні пацієнтом, якому виконують операцію на серці за допомогою робота. Через чотири маленькі проколи кардіохірурги дісталися до серцевого м'яза чоловіка, відділили артерію від волокон міокарда, звільнили судину і таким чином - відновили повноцінне кровопостачання. Операція тривала три години та минула успішно. Вже на 4-ту добу Сергій поїхав додому без жодних скарг.
Читайте також:
- Єдиний шанс на повноцінне життя: скільки волинян чекають на пересадку органів
- Відстрочка та мобілізація з 1 лютого: діагнози, з якими не призиватимуть
- Сама виховує двох дітей: 45-річній волинянці збирають гроші на боротьбу з раком