Вже другий штат США заборонив Трампу брати участь у виборах

Вже другий штат США заборонив Трампу брати участь у виборах

Американський штат Мен заборонив Дональду Трампу брати участь у внутрішніх партійних виборах республіканців на своїй території. Це вже другий штат, який встромив палку в колеса передвиборчої кампанії колишнього президента.

Про це повідомляє УНІАН.

Як пояснила державний секретар штату Мен Шенна Беллоуз, це рішення було ухвалено через роль Трампа у захопленні Капітолія його прибічниками 6 січня 2021 року. Підставою став старий закон, який забороняє брати участь у виборах тим, хто раніше брав участь у заколоті проти США.

У своєму рішенні Беллоуз написала, що обставини були настільки дивними, що Конституція не залишала їй іншого вибору, окрім як дискваліфікувати республіканського фаворита з голосування.

«Я не приходжу до такого висновку легковажно. Демократія – це святе… Я пам’ятаю, що жоден держсекретар ніколи не позбавляв кандидата в президенти доступу до бюлетенів на основі третього розділу Чотирнадцятої поправки. Однак я також пам’ятаю, що жоден кандидат у президенти ніколи раніше не брав участі в повстанні», – заявила вона.

Зазначається, що рішення ще може бути оскаржене адвокатами Трампа, і вони заявили про такий намір. Але той факт, що вже два штати заборонили екс-президенту балотуватися на новий строк, створюють певну кризу в його передвиборчій кампанії.

Тепер у Верховного суду США з’явилося більше підстав розглянути це питання на загальнонаціональному рівні і, можливо, заборонити Трампу брати участь у виборах взагалі.

Читайте також:

Експрезидента США Трампа заарештовано

• Скандал у США: у Трампа знайшли документи із грифом «цілком таємно»

• ФБР обшукує резиденцію Трампа у Флориді

Можливо зацікавить