Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»

Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»

Проблема безпритульних тварин в містах залишається актуальною. У Луцьку його вирішенням займається комунальне підприємство «Ласка», проте у своїй роботі вони стикаються з різними труднощами. У розмові для ВСН директорка КП Оксана Богданюк розповіла, як сьогодні працює «Ласка», які перестороги долають та що планують втілити у майбутньому.

Спочатку «Ласка» була підрозділом ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс», однак використовувала методи, що не відповідали сучасним гуманним стандартам. Пізніше підприємство стало частиною Луцького зоопарку, а в 2012 році його виокремили в окрему організацію.

Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»

«Ми–ветеринарно-стерилізаційний центр. Так, у нас знаходяться тварини на утриманні, але ми не притулок», – наголосила директорка ОксанаБогданюк.

Важливим етапом роботи є гуманний підхід до врегулювання популяції безпритульних тварин, який включає не тільки відлов та стерилізацію, а й забезпечення належного медичного догляду.

«Тварин відловлють на території міста та карантинують. Потім вони переміщаються в ветеринарну частину, де їх оперують, тобто стерилізують. Паралельно - кліпсують собаку вушною біркою і чипують собак і котів підшкірним транспондером-чипом.

І після операції або стерилізації відбувається післяопераційна перетримка тварини. Тому, якщо взяти загалом весь цей проміжок часу, то не менше двох тижнів вони перебуваютьу нас», – пояснюють у «Ласці».

Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»

Якщо ж тварина травмована чи хвора, їй гарантують необхідне лікування. У разі складних випадків, коли потрібно провести операцію при переломах лапи чи таза, вони звертаються до приватних ветеринарних клінік Луцька. Отже, кожна тварина отримує необхідну допомогу, незалежно від складності її стану.

Основним джерелом фінансування КП «Ласка» є міський бюджет. Це включає витрати на оплату енергоносіїв, зарплати працівників, а також матеріали для ветеринарної частини. Однак не можна забувати і про благодійні надходження. Благодійний рахунок дозволяє людям допомагати у забезпеченні потреб тварин.

«Час від часу в нас ресурсні проблеми, наприклад нам треба думати, про те, чим погодувати тварин, ми повинні бути впевнені в завтрашньому дні. Проблеми в плані місця, доопераційна перетримка котиків переповнена. Можна було б, щоб заїхали ще котики на стерилізацію, але немає місця».

Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»

Ще одна проблема – недостатня кількість волонтерів та зменшення рівня адопції. «Ласка» активно працює над прилаштуванням тварин у нові родини. Проте, трапляються випадки коли пухнастиків повертають назад. Повномасштабне вторгнення загострило ситуацію: люди частіше шукають, куди прилаштувати своїх тварин, ніж взяти.

«Нещодавно одна собачка була повернута через те, що її власники виїхали за кордон і не змогли залишити тварину під опікою», – коментує Оксана Богданюк.

Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»

Підприємство планує вдосконалення матеріально-технічної інфраструктури. Зокрема, реконструкція вольєрів і будівництво нових, оскільки багато з них перебувають у зношеному стані.

«Ми також плануємо збільшити кількість адопцій і продовжити гуманне регулювання популяції тварин», – підкреслила директорка.

Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»

Авторка: Вікторія Ступак

Читайте також:

Можливо зацікавить