Як лікувати укуси комах: чому народні методи не працюють

Як лікувати укуси комах: чому народні методи не працюють

Літо – це не лише відпустки, пікніки та відпочинок на природі, а й комарі, оси, ґедзі, мурашки тощо. Укус комахи може не тільки зіпсувати настрій, а й спричинити почервоніння, свербіж, а в декого навіть алергію.

Хтось таку проблему вважає дріб’язковою, яку «можна перетерпіти». Хтось вдається до народних методів: прикладає подорожник, змащує подразнення оцтом чи навіть слиною. Але правда в тому, що таке «лікування» може бути не тільки неефективним, а й небезпечним. Тож навіщо ризикувати, якщо спеціальна мазь від укусів комах коштує недорого, а користі дає чимало.

Чому аптечна мазь краща, ніж народні методи

AD_4nXfsuLcCIeS6MZNjASkx-y2sxPAVuZmszV90eZyQc5nnmUJ9VFLyd6LIFyA9EWquA3xsc3Jj8fHWJzAL9hoNbRMUlAqA19HvfmGJzivmE-7kqomnk1LeAPDro5Q83wPje9sGSuEkEw?key=SPVj67mNooelEUw-0mvOYg

Терпіти подразнення від укусів комах – це аж ніяк не про силу волі. Реакція у вигляді почервоніння, свербежу та набряку може зберігатися декілька днів, спричиняючи сильний дискомфорт. Навіть незначне розчісування шкіри в ділянці укусу може призвести до інфікування й більш тривалого загоєння.

Народні методи не мають науково доведеної дії, а в деяких випадках навіть погіршують стан. Натомість спеціальні фармацевтичні засоби у формі мазі чи гелю містять у своєму складі речовини, які допомагають швидко й безпечно полегшити стан. У порівнянні з народними методами аптечні засоби виграють за кількома пунктами:

  • мають комплексну дію – полегшують свербіж і біль, зменшують набряк, знімають запалення та почервоніння, пришвидшують загоєння;
  • містять антисептичні компоненти, щоб запобігти інфекції;
  • безпечні для людей із чутливою шкірою, схильних до алергії, а також дітей;
  • зручні у використанні – тубу з готовим до використання засобом можна завжди мати при собі, вирушаючи на природу, і миттєво застосувати в разі потреби.

А якщо взяти до уваги, що такі медикаменти бувають на основі різних активних речовин, випускаються в тубах різних розмірів, то вибрати оптимальний для себе варіант не буде проблемою. Принаймні, в «Аптеці Доброго Дня» вибір таких засобів доволі непоганий.

Як вибрати мазь від укусів комах

AD_4nXdVCCRJnQQa5pzboPJbfbMMD-O4ONwtJNtwf23ZRv-i1stSDPxk-0kikL2GOpPUgjfO447vAGg68a66WFosz4mu-23rdAejYquHoldgfevXkrWyifU7CO3UC8nFmqgYcwoRl4qd7A?key=SPVj67mNooelEUw-0mvOYg

 

Один із ключових критеріїв вибору такого засобу – симптоми. Якщо місце укусу свербить і не дуже сильно почервоніло, корисною може бути мазь з охолоджувальним і антисептичним ефектами. У разі появи набряку, висипу та інших типових для алергії симптомів знадобиться препарат з антигістамінними властивостями.

Доволі популярними є універсальні засоби з комбінованим складом – вони ефективно усувають різні види симптомів. Але уважно читайте склад ліків – переконайтеся, чи немає в них компонентів, що можуть спричинити у вас алергічну реакцію. Вибираєте препарат для дитини? Впевніться, що він дозволений для цієї вікової категорії.

Якщо ж виникнуть сумніви щодо вибору, не ризикуйте. У такому випадку краще проконсультуватися з лікарем або фармацевтом. 

Укуси комах лише на перший погляд можуть здаватися дрібницею. У реальності ж вони здатні не лише зіпсувати відпочинок, а й призвести до різних ускладнень. Щоб після зустрічі з комахами не бігати в пошуках рятівного засобу, краще заздалегідь подбати про купівлю лікувальної мазі. До того ж у маркетплейсі «Аптека Доброго Дня» є великий вибір ліків від перевірених виробників, зручний пошук і доступні ціни. Подбайте про себе та своїх близьких, і нехай кусючі комахи не псують вам літа.