Як правильно наносити масло на волосся?

Одним з найбільш дієвих засобів для догляду за пасмами виступає олія, або масло для волосся. Натуральна продукція забезпечує живлення, глибоке зволоження та захист від несприятливих факторів навколишнього середовища – все залежить від певного засобу та безпосередньо компонентів. Проте не всі знають, як правильно користуватися оліями, навіщо вони взагалі потрібні та якими вони бувають. У статті розглянемо основні моменти та дамо поради із застосування.
У чому користь олії для волосся?
Все залежить від того, яка це олія та які додаткові компоненти в ній використані, проте, якщо узагальнити, користь таких продуктів полягає у наступному:
- стимулювання росту;
- попередження ламкості та посічених кінчиків;
- глибоке живлення, насичення вітамінами, мінералами, амінокислотами;
- зволоження, запобігання сухості;
- забезпечення блиску, гладкості, м’якості;
- боротьба з пушінням;
- захист від різноманітних зовнішніх чинників, у тому числі високої температури;
- полегшення укладки тощо.
Використовувати олію для волосся можна як за наявності проблем з ним, так і з профілактичною метою, щоб запобігти можливим пошкодженням та підтримати їхнє здоров’я.
Якими бувають олії для волосся та як ними користуватися?
Такі засоби можна умовно об’єднати у дві великі групи – ті, що потребують змивання, та ті, що його не потребують. До першої зазвичай відносять натуральні «чисті» олії – виноградних кісточок, абрикосову, реп’яхову тощо. Їх використання дещо довше, адже вони потребують ретельного змивання, щоб після процедури пасма не виглядали брудними. Алгоритм дій простий:
- нанесіть невелику кількість засобу на долоні та рівномірно розподіліть олію по всій довжині волосся, намагаючись уникати шкіри голови;
- залиште засіб на деякий час, а для кращого ефекту експерти радять забезпечити тепло – вдягнути пакет та шапку, наприклад, або скористатися феном (повітря має бути теплим, але не гарячим);
- ретельно змийте олію за допомогою шампуню.
Олії, що не потребують змивання, набагато зручніші у застосуванні. Зазвичай це засоби комплексної дії, у складі яких присутні не лише безпосередньо рослинні олії, а й додаткові компоненти, що також доглядають за волоссям, живлять та покращують їхній стан. Серед популярних продуктів з консистенцією олії можна виділити:
- спреї;
- рідкі кристали;
- вітаміни у капсулах;
- еліксири;
- ампули;
- рідкий шовк;
- флюїди;
- сироватки тощо.
Кожен з них має легку текстуру та спрямований на вирішення певних проблем або загальне оздоровлення волосся. Є міф, що консистенція олії підходить лише для сухого та пошкодженого волосся, але це лише міф. Насправді вибрати олію можна для будь-якого типу пасм, навіть для жирного, варто знайти форму продукту, що підходить саме вам.
Застосування незмивних засобів досить просте. У більшості випадків їх використовують у якості завершального етапу догляду перед укладкою, тобто після шампуню, кондиціонеру, маски тощо. Алгоритм дій наступний: нанесіть кілька крапель засобу на долоні, рівномірно розподіліть по довжині та зробіть бажану зачіску. Проте це загальна рекомендація, а певний спосіб застосування ви знайдете на упаковці вибраного продукту. Також майте на увазі, що деякі засоби бажано наносити лише на вологе волосся, а деякі – можна й на сухе. Це впливає не лише на ефективність, але й на результат укладки.
Додамо також, що варто вибирати засоби з категорії професійних. В них використовуються якісні інгредієнти, котрі не призводять до негативних реакцій та забезпечують саме той ефект, на який ви розраховуєте. Якщо вас лякає ціна таких продуктів, подумайте, що, по-перше, це турбота про волосся, а по-друге, для одного застосування достатньо всього кількох крапель, і навіть невеликого об’єму вам вистачить на тривалий час.