Як у Луцьку виступали автори треку «Доброго вечора, ми з України!». ФОТО, ІНТЕРВ'Ю
«Доброго вечора, ми з України!» чути скрізь. Під ці слова знімають відео, їх вмикають для підняття бойового духу, промовляють на мітингах у всьому світі, малюють на одязі і б'ють татуювання. Фраза, що давно перестала бути просто словами, а стала гордою ідентифікацією.
А вперше слова «Доброго вечора, ми з України!» прозвучали з вуст Марка Галаневича, фронтмена гурту «ДахаБраха». Саме так він привітався під час інтерв'ю з канадським радіо. Після цього гурт PROBASS ∆ HARDI написав трек, де використав саме це привітання. За рік трек став культовим.
Почути легендарний хіт в живому виконанні, а також - інші треки кременчуцького гурту PROBASS ∆ HARDI волиняни мали змогу під час благодійного концерту, що відбувся в неділю, 28 серпня у готельно-ресторанному комплексі «Makis».
«Завтра у всіх нас багато справ, дуже багато чого потрібно встигнути. Головне, що ми повинні розуміти: якщо сьогодні годину відпочиваємо - завтра на годину більше будемо працюємо для України», - такими словами музиканти підбадьорювали публіку.
Під час конценрту для гостей також зробили аукціон. Лотами стала картина «Російський військовий корабель» з підписами гурту і українських стяг із автографами Євгена Кошевого, Олександра Пікалова, Валерія Жидкова, Піанобоя Дмитра Шурова, Дмитра Монатика і гурту KAZKA.
Виступ PROBASS ∆ HARDI закінчили словами:
Слава Україні! – Героям Слава!
Слава нації – смерть ворогам!
Україна понад усе!
«Я, справді, пишаюся тим, що ми такі є, що в нас є така сила вказувати ворогу на своє місце. Не має значення: маленький він чи великий: ми разом, і він повинен вмерти – це найголовніше. Я впевнений, що сьогодні зберемо багато донатів і допоможемо ще раз ЗСУ, вимушеним гостям міст, які просто не змогли залишатися у своїх домівках.
Всі, мабуть, вже втомилися, але орки не розуміють, про що ми. Якщо потрібно буде зробити ще щось заради нашої перемоги – ми зробимо, а потім – ще, потім – ще, ще, ще, ще... Коли ми дуже стомимося, вони скажуть: «все, вони нічого не можуть» - ми зробимо ще, а потім – ще і ще, і ще.
По-іншому бути не може, бо ми боремося за свою домівку. Ворог прийшов до нас: він чіпає і вбиває наших дітей, жінок, наших братів – це неприпустимо, тому кожен з них буде за це вмирати. Ніхто ніколи не сховається. Дякувати Богу, що ми – українці, що маємо мову і культуру. Настане день, коли закінчиться війна, а поки ми ще працюємо», - промовив зі сцени лідер гурту Артем Ткаченко – PROBASS.
Музичний супровід наприкінці вечора забезпечив Dj Aleh Team.
Він розповідає, що планували запросити PROBASS ∆ HARDI ще на початку сезону, але з війною не наважилися. Помітили, що інші робить схоже, тому вирішили приєднатися і вкласти свою частинку у боротьбу.«Ми зараз всі разом працюємо на одну ціль – допомогти нашим Збройним силам України, перемогти русню – це, власне, і було метою концерту», - ділиться з нами організатор дійства Артем.
Частину коштів з благодійного концерту організатори планують передати Волонтерському штабу «Ангар» - 28 100 гривень.
Під кінець концерту виданню ВСН вдалося поспілкуватися із PROBASS.
- Як вам сьогоднішній концерт?
- Класні враження, тому що ми так довго вже хотіли це зробити, мабуть, п'ять разів планували приїхати (вже й сезон закінчується). Добре, що все-таки це провели концерт: і приїхали, і зіграли, і щось зібрали - це найголовніше.
Люди, правда, були трішки стримані. Я хотів, щоб всі видихнули, але розумію, мабуть, такий настрій. Все відбулося так, як повинно було.
- Пісню «Доброго вечора, ми з України!» написали задовго до повномасштабної війни. Який зміст у цей трек вкладали рік тому?
- Під час написання вкладалася енергія репрезентування. Коли ми показуємо себе, з ноги відкриваємо двері і кажемо: «Ми - українці!».
Є містика в цьому треку. Думаю, потрібно було, щоб він був саме такий. Коли писали, хотіли показати українців і Україну, воно так і вийшло, але просто час змінився. Я дуже вдячний треку, як на мене, він багато зробив і продовжує робити.
Я, як людина і творча особистість, дуже щасливий, що музика може допомогати.
- Були вражені, коли трек настільки «залетів»?
- Коли в нас з'явився перший мільйон переглядів, там таке свято було (сміється, - авт.). В перший тиждень я приходжу додому (ми, як і всі українці, фізично працювали: мішки тягали тощо), вмикаю телевізор, щоб подивитися, що там відбувається, - а 1+1 показує ролик під наш трек. Це могло бути що завгодно, але точно не цей канал.
Тоді я зрозумів, що трек потрібен. Все відбувалося якраз у той час, коли ми казали, що не будемо займатися музикою, тому що не на часі.
І була така історія: дівчата тікали з Києва, де в той час були сильні обстріли, і розповідали, що в той момент слухали трек і плакали.
Тоді ми зрозуміли, що не можемо закінчити; не можемо не писати, тому що воно комусь ж потрібне. Якщо виходить - треба робити, зараз навіть маленька картинка чи історія може підняти настрій.
- А як взагалі виникла ідея зробити «Доброго вечора, ми з України!»?
- Я - гастролюючий діджей, і часто помічав, що на вечірках дуже багато не української музики. Ніколи не розумів, чому так, бо ж українська музика є, але чомусь не грає.
Коли нас запрошували на виступи закордон, я дуже хотів музично сказати, звідки я. Шукав підходящий трек, але такого не було, тому ми вирішили зробити щось своє. Тобто основна ідея полягала у тому, щоб створити щось таке, чим можна показути нашу приналежність до України.
- Цей трек тепер вмикають і закордоном. Шанувальники відправляють такі «привіти» з інших країн?
- Дуже багато отримую таких роликів. Мабуть, в перші місяці це були і Штати, і Німеччина. Її, до речі, вмикають не просто в клубах чи барах, часто можна почути на мітингах, коли всі скандують і грає наш трек.
Класно, коли ти розумієш, що народився в маленькому місті - Кременчуці - а твої треки набирають такого масштабу. Все має сенс: коли робиш і думаєш, що нікому це не потрібно, варто просто відпустити думки і зробити. І все спрацює. Як кажуть, мрії здійснюються.
- Військові, до речі, теж знімають ролики під цей трек. Відправляють вам?
- Так, багато відео. І це дуже велика відповідальність для нас. Наша перемога - це найголовніше зараз, тому потрібно максимально працювати для наших військових, щоб їм було трохи легше.
- До Дня Незалежності ви спільно з Національним оркестром народних інструментів створили нову версію треку «Доброго вечора, ми з України!». Як це було?
- Ми хотіли зробити якийсь сюрприз чи подарунок у цей день. Зрозуміли, що і треку хочеться подякувати, і офіційного кліпу не було на нього. Вже мали спільний виступ з Національним оркестром, тому запропонували їм зіграти.
Просто не знаю, як ще крутіше зробити, ніж з оркестом. Вони погодилися - ми писали партетури, мали репетиції, знімали кліп, записували оркест. Роботи було дуже багато. Я хотів би подякувати людям, які долучилися.
Більше 250 людей брали участь у створенні цього відео: від людей, які розставляли музичні інструменти до режисерів. Терміни були дуже мали, бо ми змінили кілька режисерів. Вважаю, те, що вийшло - космос. Багато хто казав: «Скільки? Два тижні? Та ну, це нереально», але ми все зробили.
- Бачив, коли якось подібне запитували у відомого музиканта, а той сказав: «Я ще такої не написав»))). Але розумію, чим є цей трек зараз. Мені дуже приємно, що так вийшло. Як українця, мене дуже тішить, що я зміг чимось допомогти.
- Ви займалися на початку повномасштабної війни волонтерством. Зараз продовжуєте це робити чи зосередилися на музиці?
- Ми трохи змістили кут і почали більше займатися виступами. Нас стали часто запрошувати на заходи, щоб зібрати на машину чи, як закордоном, на медичний гвинтокрил. В такий спосіб ми ефективніше допомагаємо. Виїхали на два виступи з хлопцями і зібрали на три чи чотири машини.
- Ви зараз їздите з благодійними концертами: куди далі?
- Розумію, що в Європі можна зібрати більше грошей. Нещодавно в Києві мали виступ, де за кілька днів зібрали 870 тисяч гривень. Це класна історія, але в Європі можна отримати більше і дійсно привезти суму, яка стане суттєвою допомогою для наших ЗСУ.
В українців зараз не так багато грошей, хоч вони продовжують донатити і допомогати всім можливим. Зараз такі виступи в Україні - щоб перевести дух. Як я вже казав під час концерту, сьогодні ти відпочиваєш, а завтра маєш більше сили і натхнення для допомоги, тому що насправді все інше зараз не має сенсу.
- А за вашими спостереженнями, людям справді стає легше після концертів?
- Якщо так відбувається, тоді заради цього можна жити.
- Зараз над чимось новим працюєте?
- Так, плануємо колаборації з артистами. Я вважаю, що це прикольна історія для наших слухачів. Зараз багато музики пишеться, дякувати Богу вистачає і сил, і енергії на це.
- Що зараз для вас музика?
- Завдяки музиці можна висловити емоції, що є всередині. Музика - це знаряддя, щоб направити чи підбадьорити.
Ми багато їздимо, я бачу людей і розумію, де потрібно підняти дух, де викликати інші емоції. Це все поєднується і виливається в пісні.
Фото і текст: Ольга ЮСКОВЕЦЬ