Як захистити пристрої в умовах інформаційно-психологічної війни - поради українцям
![Як захистити пристрої в умовах інформаційно-психологічної війни - поради українцям](https://vsn.ua/storage/news/dIV2XekG9asrS5i5nphzgYFIA5Dw9p86kjtEoCjV.png)
Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що функціонує в складі Держспецзв'язку, порадила українцям бути обережними в умовах інформаційно-психологічної війни та дала низку рекомендацій, як захистити пристрої.
Правила від CERT-UA:
- уважно слідкувати за підключеними пристроями в месенджерах та будь-яких акаунтах (наприклад, Google, Microsoft);
- у разі появи невідомого пристрою негайно відмикати його та змінювати пароль до облікового запису;
- вмикати двофакторну аутентифікацію, якщо вона була вимкнутою, встановити додатковий PIN-код або пароль на вхід;
- повідв'язувати пристрої, які залишилися в іншому місті, так як їх може використати ворог.
- у випадку отримання підозрілих повідомлень від когось знайомого спробуйте зв'язатися з цією людиною іншим шляхом та виконайте голосову перевірку. Якщо з голосом щось не те, то перевірте певними голосовими запитаннями, відповідь на які знає лише знайомий. При відсутності відповідей, вважайте цей обліковий запис скомпрометованим та заблокуйте його до кінця воєнних дій;
- користуйтеся лише месенджерами з підтримкою End-to-End Encryption чи Peer-to-Peer Connection та не розповсюджуйте чутливу інформацію, особливо про місцезнаходження наших військових та техніки.