Як здати квартиру в оренду? ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ
Для кожного, хто має вільне житло і хоче використати його для регулярного заробітку, важливими є два завдання. Перше – знайти орендарів. Друге – знайти таких орендарів, які б заселилися на тривалий термін, щоб не довелося постійно повторювати пошуки.
Порадами про те, як укласти успішну угоду зі здачі житла в оренду поділилися рієлтори Агенції «Інвестор Нерухомість».
1. Підготувати житло
Якщо є така можливість, перед здачею в оренду у помешканні краще зробити косметичний ремонт. Стан житла, яке здаєте, дуже впливає на розмір орендної плати.
До того ж, якщо говорити про надійних квартирантів, які націлені на тривалий найм житла, навряд чи їх зацікавить помешкання з обдертими шпалерами та меблями, родом із 70-х.
Якщо немає часу/можливості зробити ремонт, тоді обов’язково потрібно попередити про всі нюанси майбутніх мешканців. Багато людей, які шукають житло, готові самі зробити ремонт або ж вирішити локальні проблеми з комунікаціями/вікнами/поламаними меблями.
Також, якщо є моменти із перебоями в електропостачанні чи якістю води у цьому мікрорайоні – наголосіть і на цьому. Не потрібно боятися, що така інформація відлякає клієнтів. Швидше, ваша чесність допоможе не шукати вже через місяць нових орендарів.
У будь-якому випадку, в квартирі потрібно прибрати, усунути дрібні поламки, викинути сміття. Це питання не просто естетики, а й елементарної поваги.
2. Зробити зрозумілі якісні фото
Зробіть максимальну кількість фото усіх кімнат та нежитлових приміщень, вигляду з вікон та балкону, двору і самого будинку. Це допоможе майбутньому покупцю ще на етапі онлайн-огляду зрозуміти, чи підходить помешкання.
Для того, щоб «картинка» була повною, зробіть фото різного плану:
- загальні, де видно загалом кімнату,
- середні, щоб показати якісь окремі частини приміщень,
- а також крупні, щоб показати, які меблі та техніка є в квартирі, а також – виділити важливі деталі: можливо, ви маєте якісний котел, встановлені енергоефективні вікна тощо.
Для того, щоб на фото можна було добре роздивитися деталі, знімати краще в сонячну погоду.
3. Встановити об’єктивну ціну
Розмір орендної плати залежить не тільки від площі квартири. Є багато різних чинників:
- стан самої квартири та стан будинку, в якому вона розміщена – новобудова чи стара будівля,
- район: у передмісті ціна може бути нижчою, ніж у центрі чи спальному районі з хорошою інфраструктурою,
- наявність меблів та побутової техніки,
- розмір комунальної плати: якщо старий будинок і висока комуналка, в таку квартиру важче знайти орендарів, тому на 3-кімнатні квартири часто буває така ж оренда, як і на 2-кімнатні.
Домовляючись про оплату, краще просити заплатити відразу за 2 місяці: за перший і останній, щоб в майбутньому не виникло неприємних «сюрпризів» з раптовим виселенням.
4. Підготувати документи
Краще здавати квартиру, уклавши договір оренди. На термін менше трьох років його можна укласти без нотаріального засвідчення. В документі повинні бути прописані права та обов'язки кожної сторони, строки внесення орендної плати та її розмір. Здаючи квартиру офіційно, ви будете сплачувати податки, проте це дає гарантії.
Майте напоготові всі документи на житло, адже орендарі можуть попросити їх показати, щоб переконатися, що це ваша нерухомість
Крім того, вам необхідно підготувати договори про надання комунальних послуг та останні квитанції, щоб звірити оплати. Також потрібно чітко домовитись, коли орендарі будуть сплачувати за комунальні послуги та у який спосіб надсилати вам звіт.
5. Знайти надійного орендаря
Є два способи пошуку орендарів: самостійно або за допомогою рієлторів. Спеціалізовані агенції мають власну клієнтську базу і постійний потік звернень від цільової аудиторії, тобто - людей, які хочуть винайняти житло. Тому шанси на те, що рієлтор знайде квартиранта швидше - вищі.
Крім того, у рієлторів є більше інформації про клієнта: яку саме квартиру шукає, чи має досвід і позитивний імідж орендаря, яка платоспроможність.
Важлива рекомендація від рієлторів: не відмовляйтеся від квартирантів з дітьми і тваринами! Це лише міф, що такі орендарі завдадуть більшої шкоди вашому майну. По-перше, сім'ям з дітьми важче переїжджати, тому, швидше за все, ви отримаєте орендарів на максимально можливий термін. По-друге, як показує досвід, мешканці без дітей і тварин здатні після гучних вечірок завдати значно більшої шкоди квартирі. Тому, якщо маєте сумніви, достатньо прописати цей момент в договорі.
6. Обговорити всі правила і візити
Якщо ви плануєте щомісяця приходити в квартиру за орендною платою, щоб заодно перевірити стан житла – обов’язково попередьте про це. Знімаючи житло, люди хочуть мати відчуття дому, а ваші несподівані візити точно не будуть цьому сприяти. Тому обговоріть зручну для обох сторін модель комунікації.
Ці поради допоможуть вам знайти надійних орендарів, які будуть приносити стабільний та регулярний дохід, а також – потурбуються про вашу тимчасово вільну нерухомість.
За додатковою консультацією звертайтеся в Агенцію «Інвестор Нерухомість»
Телефон: 096 030 20 10
Адреса: м. Луцьк, вул. Коперника, 13 (3 поверх),
м. Луцьк, вул. Супутника, 6 а (ЖК «Супернова»)