Як знайти безкоштовне житло для біженців закордоном? СПИСОК СЕРВІСІВ

Як знайти безкоштовне житло для біженців закордоном? СПИСОК СЕРВІСІВ

У деяких країнах українцям надають тимчасове житло безкоштовно.

Польща

Найбільше українців виїхало до сусідньої Польщі, де громадяни активно підтримують біженців. Про те, хто готовий безкоштовно надати своє житло для біженців, можна дізнатися на сайті UkraineSupport. Зараз українцям пропонують також роботу, в комплекті з якою йде проживання навіть з дитиною.

Чехія

Волонтери з Чехії створили телеграм-канал, де публікують інформацію про відкрите для українців житло. Після заселення вони також допомагають біженцям обжитися в країні та навіть створили благодійний фонд.

Литва

Литовські волонтери Peledos запустили ініціативу, в рамках якої допомагають українцям знайти житло в своїй країні. Після реєстрації на сайті, з українцями зв’язуються, надають консультації та шукають їм тимчасове помешкання. На ресурсі також реєструють власників житла, які готові ним поділитися з тими, хто його потребує. Станом на тепер допомогли вже понад 10 тис. людей.

Німеччина

На сайті Потреба розміщують оголошення про готовність безкоштовно прийняти українців у сім’ї німців з міста Рандерзакер у Баварії. Приймуть тих, хто ще в Україні та збирається виїхати, заберуть від словацького кордону та забезпечать проживанням, влаштуванням дітей у школу чи дитсадок і на мовні курси. На платформах з пошуку житла для біженців можна знайти й пропозиції в інших містах, зокрема на локальному сервісі Unterkunft-Ukraine.

Болгарія

Українцям пропонують виїхати в Болгарію разом з дітьми. У дитячому таборі "Морські Дюни" готові безкоштовно прихистити до 31 травня з триразовим харчуванням. Заплатити потрібно буле лише 75 євро за автобус, дітям до 2 років безоплатно. Керівник групи допоможе оформити документи для тимчасового проживання, виїзд 16 квітня. Чимало болгарських готелів готові приймати українських громадян до кінця травня.

Сервіси з пошуку житла за кордоном

Попроситися на проживання до небайдужих можна на сайті Host4Ukraine. Користувач з України реєструється та описує, де і яке житло шукає. Якщо власник має можливість прихистити людину, він напише їй та про все домовиться. Здебільшого шукають притулок у країнах Європи, але є заявки й у США.

Одними з перших заявили про готовність допомогти Україні творці сервісу Airbnb. Завдяки платформі, біженці можуть знайти безкоштовне житло в різних країнах. На початку березня оголосили про намір прихистити 100 тис. українців у США, з чим допомагає сервіс. Вдалося знайти домівки для понад 1200 українців у Європі, ще 28,6 тис. людей подали заявки.

Іноземці з різних куточків світу готові поділитися житлом з українцями. Щоб знайти пропозиції, можна скористатися сервісом Shelter for Ukraine.

На сайті Hospitality Helps публікують пропозиції від готелів у 43 країнах світу. Для українців доступне проживання без оплати до 5 ночей у 423 готелях.

Англомовна платформа Ukraine Take Shelter збирає заявки від власників житла по всьому світу. Українці можуть ввести країну чи назву міста та подивитися перелік доступних пропозицій, а потім зв’язатися з людиною.

Можливо зацікавить

Перейменування вулиці

Поліг на Харківщині, де свого часу збирав врожай: на Волині перейменували вулицю на честь загиблого Героя

втрати війна

Чорний день у Луцькій громаді: війна забрала життя двох Героїв Дениса Угорова та Олега Скорупського

нагороди війна
фото

«Жодні відзнаки не повернуть найдорожче»: на Волині рідним загиблих захисників вручили їхні нагороди

спорт війна

Донечки більше ніколи не побачать татка: у Луцьку прощатимуться із спортсменом-Героєм Романом Гаврилюком

втрати

Троє дітей понад усе чекали повернення батька: Герой з Волині загинув унаслідок ворожого мінометного обстрілу

Шевчук полон

Батько чотирьох дітей 7 місяців був у полоні: відомий ексфутболіст з Луцька розповів про брата, який захищав Маріуполь

мобілізація інвалідність

Які групи інвалідності не підлягають мобілізації за новим законом: перелік

Сініцин мобілізація
відео

«Купа людей, які ховаються за спинами жінок і бояться виходити з квартири – це дічь», - відомий військовий з Луцька

Герой України

З пораненням пройшов під обстрілами кілька кілометрів: молодому захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду