Якою буде вступна кампанія 2024: чого чекати абітурієнтам?

Якою буде вступна кампанія 2024: чого чекати абітурієнтам?

У вересні відбувся брифінг МОН України щодо того, якою буде кампанія по вступу до вищих навчальних закладів у 2024 році. Тестування абітурієнтів відбуватиметься в умовах військового стану, відтак, у вступній кампанії 2024 року є деякі зміни. Контент команда маркетплейсу Buki зібрала всі актуальні дані про вступ і декілька порад з підготовки від репетиторів.

Терміни вступної кампанії

Реєстрація на НМТ розпочнеться 1 травня 2024 року. Вступники зможуть зареєструватися на тестування через вебсайт Українського центру оцінювання якості освіти.

Для реєстрації на НМТ вступники повинні будуть надати наступні документи:

  • заяву про участь у НМТ;
  • ідентифікаційний код;
  • фотокартку розміром 3х4 см;
  • документ, що підтверджує право на участь у НМТ (в разі необхідності).

НМТ буде проводитися в комп'ютерному форматі. Кожен вступник зможе пройти тестування з 4 предметів: українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір. Тривалість тестування з кожного предмета складе 1 годину. Загальна тривалість тестування складе 6 годин.

Для подання заяви на вступ до ВНЗ вступники повинні будуть надати наступні документи:

  • заяву про вступ до ВНЗ;
  • сертифікат НМТ;
  • документи, що підтверджують результати творчого конкурсу, співбесіди тощо (в разі необхідності).

Конкурсний відбір буде проводитися за результатами НМТ. Приймальні комісії ВНЗ зможуть встановлювати додаткові критерії вступу, такі як творчий конкурс, співбесіда тощо.

Якою буде вступна кампанія 2024: чого чекати абітурієнтам?

Форма вступних випробувань

Вступні іспити проводитимуться у вигляді тестування. Кожному абітурієнту необхідно пройти тестування з чотирьох предметів. Обов'язковими предметами є українська мова, математика, історія України. На вибір можна обрати кілька дисциплін, перелік яких представлений МОН.

Тестування з кожного предмета буде складатися з 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 10 завдань з вибором кількох правильних відповідей та 5 завдань відкритої форми. Серед основних особливостей варто звернути увагу на такі:

  • Вступні випробування будуть проводитися в комп'ютерному форматі. Це означає, що вступники будуть виконувати завдання на комп'ютерах, а не на папері.
  • Кожен вступник зможе пройти тестування з 4 предметів: українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір. Це означає, що абітурієнти зможуть вибрати предмети, які необхідні для вступу на їхню бажану спеціальність.
  • Тривалість тестування з кожного предмета складе 1 годину. Загальна тривалість тестування складе 6 годин. Це означає, що абітурієнтам потрібно буде розподілити свій час ефективно, щоб встигнути виконати всі завдання.
  • Структура тестування з кожного предмета буде складатися з 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 10 завдань з вибором кількох правильних відповідей та 5 завдань відкритої форми. Це означає, що абітурієнтам потрібно буде бути готовими до різних типів завдань.
  • Результати тестування з кожного предмета будуть оцінюватися за шкалою 100-200 балів. Для вступу на бакалаврські програми буде потрібно набрати не менше 150 балів з кожного обов'язкового предмета. Це означає, що абітурієнтам потрібно буде добре підготуватися до тестування, щоб успішно пройти конкурсний відбір.

Важливо регулярно слідкувати за всіма оновленнями, проходити постійну підготовку, щоб підвищити шанси на успішний вступ. Почніть підготовку заздалегідь, щоб мати можливість вступити до «вишу» мрії.

3 короткі поради від репетиторів Букі по підготовці до НМТ:

  • Плануйте і готуйтеся заздалегідь.
  • Використовуйте різні ресурси.
  • Регулярно практикуйтеся.

Додаткові поради:

  • Не забувайте про відпочинок.
  • Створіть позитивний настрій.

Методика оцінювання

За кожне правильно виконане завдання з вибором однієї правильної відповіді абітурієнт отримує 1 бал. За кожне невикористане або неправильно виконане завдання з вибором однієї правильної відповіді бали не нараховуються.

За кожне завдання з вибором кількох правильних відповідей, виконане повністю правильно, абітурієнт отримує 2 бали. За кожне завдання з вибором кількох правильних відповідей, виконане частково правильно, абітурієнт отримує 1 бал. За кожне невикористане або неправильно виконане завдання з вибором кількох правильних відповідей бали не нараховуються.

За кожне завдання відкритої форми, виконане повністю правильно, абітурієнт отримує 10 балів. За кожне завдання відкритої форми, виконане частково правильно, абітурієнт отримує від 1 до 9 балів. За завдання відкритої форми, виконане неправильно, бали не нараховуються.

Оцінювання завдань НМТ здійснюється з використанням комп'ютерної програми, яка забезпечує об'єктивність оцінювання. Це гарантує максимально прозоре оцінювання. Вступна кампанія НМТ – це новий виклик для абітурієнтів та вчителів, тому варто бути максимально підготовленим до цього.

Читайте також:

 

 

Можливо зацікавить

Прощання із Сергієм Бубелою: Волинь вшановує свого Героя
фото

Загинув у бою: на Волині попрощались з Героєм Сергієм Бубелою

Японський млинцевий торт з кремом
відео

Японський млинцевий торт із вершковим кремом: рецепт від луцької фудблогерки

Прощання з героєм Андрієм Симчуком у Волинській області
відео
фото

11-місячна донька і 2-річний син ніколи більше не побачать тата: на Волині попрощались з Героєм Андрієм Симчуком

SHUMEI запрошує на концерт у Луцьку: романтичний вечір до Дня закоханих

Вечір музики та кохання: у Луцьку виступить відомий артист SHUMEI

Луцьк прощається із захисниками України Андрієм Черняком і Артемом Петровським
фото

Два прощання в один день: лучани провели в останню путь Героїв Андрія Черняка та Артема Петровського

День народження, Волинь

18 січня: хто з волинян святкує День народження

Два прощання в один день: у Луцьку в останню путь проведуть Героїв Андрія Черняка та Артема Петровського

Два прощання в один день: у Луцьку в останню путь проведуть Героїв Андрія Черняка та Артема Петровського

Новий обов’язковий предмет для студентів: як проходитиме військова підготовка у вишах

Військова підготовка у вишах: що чекає луцьких студентів

Блогерка розповіла, чим її здивував і розчарував ресторан «Золотий дракон» у Луцьку, який нещодавно відкрився
відео

Блогерка розповіла, чим її здивував і розчарував ресторан «Золотий дракон» у Луцьку, який нещодавно відкрився