Йтимуть в атаку чи стрілятимуть у спину росіянам: білоруський журналіст розповів про армію своєї країни
Білоруська армія не готова до реальних бойових дій і не має мотивації воювати через погану зарплату.
Таку думку в ефірі Freeдом висловив головний редактор видання «Белорусская правда» Ілля Добротвор, коментуючи загрозу вторгнення з Білорусі, пише ТСН.
Він припускає, що «за всіма оцінками, білоруська армія не є боєздатною».
«Якщо порівнювати зарплату навіть у мирний час військовослужбовця російської армії і білоруської, то вона відрізняється на порядок. Якщо росіяни вмирають, грубо кажучи, за 1 000 євро, то який сенс білоруським офіцерам вмирати за 100 євро? Відповідно, як заплатять — так і навоюють. І якщо росіяни будуть бігти в атаку, то білоруси будуть іти», — вважає Добротвор.
На його думку, Путін не розраховує на білоруських військових як на бойову силу. Йому вигідна Білорусь як плацдарм для завдавання повітряних ударів по території України.
«Гадаю, що Путін і його наближені прекрасно розуміють, що білоруським військовим і загалом білорусам вони не можуть довіряти. ...Вони (білоруси. – Ред.) стрілятимуть в спину», — упевнений журналіст.
Читайте також:
- До Білорусі продовжують прибувати особовий склад, озброєння, військова та спеціальна техніка збройних сил Росії у межах розгортання спільного регіонального угруповання військ.
- Українці повинні бути готові до будь-якого розвитку подій, зокрема і ще одного нападу окупантів з Білорусі. Але попереджати офіційно про новий масштабний наступ було б некоректно, оскільки ворог має кілька сценаріїв і ухвалює рішення перед самою його реалізацією.
- Росія розташувала ядерну зброю в Білорусі.
- Диктатор Росії Володимир Путін усіляко схиляє білоруського диктатора Олександра Лукашенка прямо доєднатися до війни проти України. Найреалістичнішим є той розвиток подій, що 2023 року російські війська завдадуть ще одного удару по Україні з території Білорусі, можливо, вже за участю частини військ Лукашенка, щоб таким чином втягнути РБ у війну.
- Наразі ЗСУ не мають потреби завдавати ударів по території Білорусі. Хоча окремі випадки «бавовни» там все ж траплялися.