З бійками і скандалами: скільки парафій московського патріархату перейшло до ПЦУ на Волині у 2022 році

З бійками і скандалами: скільки парафій московського патріархату перейшло до ПЦУ на Волині у 2022 році

41 парафія Української православної церкви МП на Волині у 2022 році прийняла рішення про перехід до Православної церкви України і повністю, або майже завершила усі юридичні процедури.

У 2021 році вдесятеро менше громад УПЦ перейшли до лона ПЦУ – 4. А от у 2019 році до ПЦУ перейшла рекордна кількість парафій – 86. Про це пише «Сила правди» з посиланням на Волинську обласну державну адміністрацію.

Найчастіше минулого року парафії УПЦ переходили у колишніх Луцькому та Рожищенському районах: по 10 релігійних громад. Найменше – у колишньому Іваничівському (2 парафії), Горохівському (2 парафії) та Турійському (3 парафії) районах. 

Взагалі не було переходів минулоріч до Православної церкви України у колишніх Ратнівському, Камінь-Каширському, Шацькому, Старовижівському, Любешівському та Любомльському районах.

Не обійшлося і без скандалів. У селі Баїв Луцького району прихожанам храму Успіння Пресвятої Богородиці довелося «відбиватися» від прихильників московського патріархату, аби громада змогла виявити волю щодо переходу до ПЦУ. Попри крики та мало не бійки, це вдалося, щоправда настоятель лишився в УПЦ. 

У селі Рудня Рожищенського району прихильники Української православної церкви ініціювали шарпанину і навіть покусали опонентів

У селі Пальче попри одноголосне бажання громади перейти до ПЦУ, священник категорично не підтримав своїх прихожан. «Ви шо здуріли чи шо? Шо в Тамбов поїду чи шо? В нас українська церква з 90-го року, щоб ви знали», –  звернувся тоді до людей настоятель Свято-Покровського храму Петро Муляр. Він відмовився передати ключі від храму і людям довелося зрізати замки на дверях церкви.

Раніше ми писали про позицію священників Української православної церкви московського патріархату щодо об’єднання. Адже на початку 2023 року окремі представники духовенства публічно поставили 10 запитань своєму предстоятелю, митрополитові Онуфрію щодо статусу церкви і її зв’язків з Росією. Публічної відповіді на заяву досі не було.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Графік відключення світла Волинська область

Сьогодні ввечері на Волині застосують графіки вимкнення світла. Оновлено

Приїхав з війни в коротку відпустку: військовослужбовець з Волині одружився з переселенкою з Херсона. Фото, відео
відео
фото

Приїхав з війни в коротку відпустку: військовослужбовець з Волині одружився з переселенкою з Херсона. Фото, відео

«Якщо будівництво відновлять, організуємо «Мишівський майдан», - селяни, які виступають проти храму УПЦ МП на Волині

«Якщо будівництво відновлять, організуємо «Мишівський майдан», - селяни, які виступають проти храму УПЦ МП на Волині

Герой України

Учитель, тренер, офіцер: захиснику з волинської бригади просять посмертно присвоїти державну нагороду

Святковий стіл рецепти

Королівський бенкет: рецепти автентичних волинських страв

ДТП смерть

Волинянин на смерть збив велосипедиста: як його покарали

День ангела 17 квітня 2024

17 квітня: хто з волинян святкує День ангела

на щиті, Волинь, полеглі Герої

Трагічний і гіркий день для Волині: «на щиті» востаннє повертаються загиблі на війні Герої

Соледар Герой України

Майже 40 днів лікарі боролися за його життя: 23-річному захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду