За час повномасштабної війни на Волині побільшало хворих на цукровий діабет
У Луцькій громаді на цукровий діабет хворіє майже 7 500 людей, із яких орієнтовно 1 500 інсулінозалежних хворих та приблизно шість тисяч людей із діабетом другого типу. Також із таким діагнозом перебуває на обліку 92 дитини.
Про це розповів Суспільному начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Лотвін.
З його слів, процес лікування доступний за рахунок програми «Доступні ліки», де можна отримати препарати з невеликою доплатою або безплатно за електронним рецептом, а також за кошти місцевого бюджету через програму «Здоров’я мешканців Луцької громади».
«Щороку виділяються кошти для забезпечення пацієнтів витратними матеріалами. На цей рік було заплановано 1,6 млн грн, на даний час профінансовано 1,5 млн грн. Ще 175 тисяч виділено коштів місцевого бюджету на адресну допомогу», – говорить посадовець.
За час повномасштабної війни кількість хворих на цукровий діабет на Волині зросла, – розповіла лікарка-ендокринологиня Неля Кравчук. З її слів, цукровий діабет – одна з найпоширеніших хвороб у світі, причинами виникнення якої є спадковість, харчування та стреси. У випадку відстеження будь-яких скарг слід звернутися до сімейного лікаря.
«Перший тип – пацієнти, яким ми відразу ставимо діагноз, в них швидко наростає клініка, їх сушить, вони часто ходять в туалет. Другий тип цукрового діабету може розвиватися дуже повільно: люди встають вночі воду пити, вночі встають в туалет, кволість, незрозуміле схуднення, збільшення маси тіла, відчуття потреби в солодкому, і якщо в родині є хворі на цукровий діабет», – говорить лікарка.
На прийом до ендокринолога прийшла 60-річна Анна Коренівська, яка хворіє на цукровий діабет упродовж 12 років. Увесь цей час, каже, приймала таблетки, а три місяці тому довелося перейти на інсулін.
«Був високий цукор. Водило трохи мене і в середині погано було. Дієти не дотримуюся, Після інсуліну, то дотримуюсь, а потім знову щось з’їм. Мама, брат ще має цукор», – зазначила пенсіонерка.
У Всесвітній день боротьби з діабетом, який відзначають 14 листопада, ендокринологиня Неля Кравчук дала декілька порад, як запобігти хворобі.
«Профілактика діабету – правильне харчування. У нас зараз доступні солодощі, некорисне харчування, люди можливо переходять на бутерброди, перекушують круасанами. Зверніть увагу на овочі: гарбузи, капуста, буряки. Прогулянки на свіжому повітрі корисні», – додала лікарка.