Законопроєкт про мобілізацію допрацюють: військові озвучили важливе прохання
Законопроект про удосконалення мобілізаціїі військового обліку, поданий Кабінетом міністрів до Верховної Ради у понеділок, 25 грудня, допрацюють.
Про це повідомляє УНІАН.
Начальник служби зв'язків з громадськістю командування Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо нагадав, що зараз нічого не змінилося, усе стосовно мобілізації здійснюється планово та працює як і раніше.
«Усі, хто ще не оновив свої дані в ТЦК та СП - треба це зробити. Треба з'явитись та актуалізувати дані. Призовний вік військовозобов'язаних громадян - 18-60. Зараз по мобілізації в Збройні сили та Сили оборони беруть від 27 років, якщо немає причин отримати відстрочку», - додав Фітьо.
Мобілізація в Україні
19 грудня президент країни Володимир Зеленський на підсумковій прес-конференції повідомив, що військові запропонували мобілізувати ще 450-500 тис. людей. Згодом міністр оборони Рустем Умєров заявив, що велика кількість людей потрібна для посилення лінію зіткнення з окупантами.
Чинна редакція законопроєкту про удосконалення мобілізації і військового обліку, який Кабінет Міністрів вніс в парламент 25 грудня, передбачає скасування такого поняття як «обмежено придатний до військової служби». Замість цього пропонується розподіляти чоловіків на придатних та непридатних до служби.
Цей законопроект також передбачає:
зменшення призовного віку з 27 до 25 років;
удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
скасування строкової військової служби і запровадження для всіх громадян України молодше 25 років базової загальновійськової підготовки;
обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби.
В разі ухвалення законопроєкту про посилення мобілізації у військовозобов’язаних громадян з’явиться новий обов’язок – зареєструвати «Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста».
Що собою представлятиме цей «електронний кабінет», у законопроекті не прописано, але зазначено, що цим питанням має зайнятися Кабмін, якщо Верховна Рада ухвалить законопроект.
Читайте також:
• Переселенець відмовився від мобілізації, бо його батько живе в окупації
• В Україні запустили реєстр військовозобов'язаних: як він змінить мобілізацію
• «Будуть наслідки»: що відомо про мобілізацію військовозобовʼязаних за кордоном