Замість відпустки – волинські ставки: де провести вихідні у Луцьку

Спека тисне, місто плавиться, а думки — десь біля води. Журналісти вирушили відвідати луцькі пляжі і побачити, куди місцеві їдуть без валіз і закордонних паспортів. Пляжі на Стиру і Теремнівських ставках — улюблене місце багатьох лучан.
Хтось приїжджає сюди ще вранці, а хтось — після роботи, - йдеться у сюжеті каналу Аверс.
«Небагато людей. Вчора було дуже багато, прям дуже багато. Третій рік я вже тут працюю — я ще не бачив стільки людей, скільки було вчора», — каже рятувальник пляжу Євгеній.
«Дуже раді, що серед міста є річка, тому що якщо взяти інші міста — щоб у центрі була річка, це велике щастя», — каже місцева мешканка Галина.
Відпочивальники відзначають оновлення пляжної зони. З’явилися нові спортивні майданчики, роздягальні, облаштована територія.
«Багато що за рік облаштувалось. Там нові різні спортивні майданчики поставили, роздягальні. Просто якби ще чуть-чуть частіше чистили саму Стир від водоростей — то було б набагато класніше. А так нам дуже тут подобається. Всі тут як раки ходять», — каже пані Наталія.
Люди хочуть більше роздягалень та зон відпочинку, особливо для дітей. За словами головного комунальника громади, попри складну ситуацію в країні, влада намагається підтримувати та слідкувати за порядком у місті.
«Все залежить від надходження бюджетів, від того, яка ситуація буде в країні. Ви самі бачите, на що йде основна маса коштів. Звичайно, хотілося б, щоб був повноцінний пляж: з піском, нормальними роздягальнями, лавочками. Хотілося б облаштувати дві хороші локації для міста», — зазначає директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Микола Осіюк.
А тим часом для дітей тепла вода, сонце й компанія друзів — справжня насолода.
«Тут добре. Ну, мені подобається в цьому ставку те, що тут дуже глибоко. Зразу можна пірнути з берега. І ще дуже близько до мого дому. Я приходжу сюди з друзями, і мені подобається», — говорять відпочивальники Анна та Юрій.
Та вода — не лише розвага, а й зона підвищеної небезпеки. Рятувальники нагадують про обережність.
«Трошки діти нехтують правилами техніки безпеки, але ми робимо зауваження, проводимо профілактичні бесіди. Бувають і дорослі, які в стані алкогольного сп’яніння лізуть у воду — ми також робимо попередження», — каже рятувальник.
У ДСНС повідомляють: в області нині працює 21 рятувальний пост, облаштований біля водойм. Комунальні рятувальники стежать не лише за безпекою, а й проводять профілактичну роботу з відпочивальниками.
І ще один важливий момент — якість води. Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб перевіряє воду в річках щоліта. На жаль, не завжди показники відповідають нормам.
«Якість води не відповідає нормам за мікробіологічними показниками, а саме за індексом ЛКП — лактозопозитивні кишкові палички — у межах міського пляжу на річці Турія в Ковелі. ЛКП становив 7300, тоді як норма — до 5 000», — повідомили фахівці.
Але попри все, для багатьох річка залишається тим затишним місцем, де знайомі обличчя, тепла вода і найкращі спогади дитинства. Іноді саме ставок за рогом — це і є місце щастя.
Читайте також:
- Люкс на Пісочному: як виглядає та скільки коштує вартісне житло поблизу озера на Волині
- Бюджетний відпочинок на озері Пісочне: які умови пропонують за мінімальну вартість
- Неймовірна краса: показали унікальне озеро на Волині