Пішов у СЗЧ і затримали? У Луцьку намагаються розібратися, куди подівся волинянин

У Луцьку чоловіка нібито затримали і доставили до Військової служби правопорядку. А тепер він не виходить на зв’язок. Розібратися у цій історії спробував суд.
Ще 7 квітня у Луцьку поліція затримала чоловіка у формі ЗСУ. Доставили його до військової служби правопорядку. Нібито там його примусово утримували, а де чоловік тепер - невідомо. Принаймні так розказує адвокат, - йдеться у сюжеті каналу Аверс.
До слова, військова служба правопорядку - то спеціальне формування у складі Збройних сил і виконує функції військової поліції. Ця історія дійшла аж до суддів, мовляв, у затриманого лучанина при собі не було документів і нібито знаходився у розшуку через підозру у СЗЧ. Чоловік у телефонній розмові пояснював адвокатові, що приїхав до батька і загубив документи. За його словами, збирався повернутися на службу. Адвокат подався просити суд першої інстанції розібратися у цій ситуації - по закону діє військова служба правопорядку чи ні. Але суддя не став розглядати клопотання адвоката. Мовляв, нема кримінальної справи.
Суддя вже апеляційного суду Олег Клок цікавиться, то де ж наразі знаходиться чоловік. Адвокат розповідає, що в телефонній розмові той повідомив йому буцімто перебуває у Луцькому зональному відділі Військової служби правопорядку, а тепер взагалі не виходить на зв'язок.
«В мене є інформація станом трохи більше ніж 24 години назад. Зараз на зв'язок не виходить. Я не знаю причини, але в наш час дуже часто буваєякщо затримують особу чи військова служба правопорядку чи органи ТЦК, в них забирають телефони для зв'язку», - каже адвокат Юрій Зошій.
Колегія суддів іде в нарадчу кімнату вирішувати що ж робити із цією ситуацією. Адвокат просив про новий розгляд його клопотання у першій інстанції. Пан Юрій зауважує, що часто суди самоусуваються від таких історій.
«В нас є рішення Верховного суду, де суди самоусунулися від цієї проблеми і кажуть - «якщо людину затримали - це не наша проблема, тому що нема кримінального провадження». Хоча законодавство каже, що відкриття кримінального провадження є необов'язковим. Тому тут зараз проблема - м'яч на полі Верховної Ради, яка повинна внести зміни, тому що за логікою суду зараз будь-кого можна затримати без вручення підозри не відкриваючи кримінальної справи і тримати місяцями. І суд каже: «Нема термінальної справи, ми не втручаємося», - зазначив Юрій Зошій.
Волинський апеляційний суд став на сторону адвоката.
У військовій службі правопорядку цю історію журналістам не прояснили, мовляв, не володіють інформацією. Тож чи затримували чоловіка чи було дотримано закон де той тепер і чи взагалі він військовослужбовець - буде з'ясовувати міськрайонний суд.
Читайте також:
- На Волині затримали військового, який пішов у СЗЧ та займався збутом психотропів
- Чоловіку, який був у розшуку ТЦК, вручили повістку, але він її не взяв: як його покарали