«Змушували годинами стояти в камері та співати російський гімн», - звільнений з полону шахтар з Волині

«Змушували годинами стояти в камері та співати російський гімн», - звільнений з полону шахтар з Волині

50-річний Микола Гойдало з села Низкиничі Нововолинської громади — один із шести волинян, які повернулися в Україну під час обміну військовополоненими 31 січня. У російському полоні військовий перебував 610 днів.

Микола Гойдало відверто розповів про жахливі умови, в яких його утримували, та моральні тортури, які доводилося переносити в інтерв’ю ТСН.

50-річний шахтар з Волині добровольцем пішов до війська одразу після повномасштабного вторгнення. У травні 2022-ого року потрапив у полон. Обміняли його 31 січня.

За час перебування в полоні Микола Гойдало схуд на 35 кілограмів. Тепер він має проблеми з ногами внаслідок вимушеного щоденного багатогодинного стояння. Ось що він розповів 

...про режим 

«Виводили на прогулянки, зимою – по півгодини... літом – по годині. А решту часу – стояти... Це такий режим: зайшов в камеру, ти стоїш, не сидиш, не лежиш, просто стоїш... Вони вже самі вирішували, чи можна сісти». 

...про їжу 

«Каша, вівсянка, перловка, січка... Обід, перше – ріденьке. Їжа «скудна» була... Аби тільки так, щоб прожити. Увечері була картопля з рибою часом, як попадеться».

...про моральний тиск 

«Це психологічна атака. Вони давали вірші вчити «за Росію», щоб зламати... І звичайно російський гімн співали... Відмовиться дуже тяжко – могли ребра постраждати, могли ноги постраждати. Краще поспівати, ніж терпіти такий біл».

...про те, що підтримувало 

«Віра підтримувала. Сім’ю хотілося побачити. Повернутися на землю свою».

...про те, чого зараз хочеться найбільше

«Щоб війна закінчилася і миру хочеться. Бо ніхто би не подумав, що з Росією може бути війна. А така війна, як зараз – скільки людей, можна сказати, ні за що страждають і покалічені – це просто не вкладається в голові».

Читайте також:

Можливо зацікавить