Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/news/fGJDUSx8jwGAu5svsX49hRsv45IxVBlp8Lb9rp7i.png)
Колишню військову полонену Мар'яну Мамонову з новонародженою донечкою Анною виписали з Волинського перинатального центру.
Урочиста подія відбулася 1 жовтня у Луцьку.
Привітати медикиню та її чоловіка Василя з народженням донечки прийшли рідні Мар'яни, друзі, представники влади, військові та просто небайдужі волиняни.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/XHFqNfM90eFndud8XeSxvSaO8viOvDxGy5rpYMfy.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/kAIqYzv4048GQl59S7AGFZSIZt5srvzBAmON6HvK.jpg)
Сестра Мар'яни розповіла, що жінка і не здогадувалася, що у неї була така підтримка під час її полону.
«Ми за неї усі боролися, і з'єдналися в одну павутину. Було багато сліз до того, як вона повернулася, і ще більше було, коли її звільнили. Дякую усім, хто підтримував, навіть просто думкою чи дзвінком. Мар'яна - сильна людина, жінка та Мама з великої літери», - розповіла жінка.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/JsXT9KBKQKDeB2ZrolQwmjThhhd4AkaS2nYvNqEQ.jpg)
Привітати медикиню прийшла і її подруга Анастасія Чорненька, яка підтримувала Мар'яну у полоні й допомагала їй зберегти дитину.
Зі сльозами на очах жінка розповіла привітала посестру та її чоловіка з народженням донечки, і подякувала очільниці перинатального центру за гарний прийом та догляд.
«Ми змогли виносити цю дитину навіть в таких умовах. Надіюсь, що надалі ти не потраплятимеш в такі ситуації, і ви більше ніколи не будете розлучатися», - зазначила Анастасія.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/f0geXtib8dGNyVpV5aD5dFOmPWh0WPjTcEFQQghr.jpg)
Луцький міський голова Ігор Поліщук також привітав родину Мамонових з народженням донечки.
«Переконаний, що мільйони українців переживали за вас, молилися та чекали миті, коли ви повернетеся додому і народили свою донечку саме в Україні. Те, що вона з'явилася на світ саме у нашому місті, це - символ нової, новонародженої України», - сказав очільник міста.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/htgCJEs09a1KE3VAANHrHokEMxeFszkOfs4iynXG.jpg)
Чоловік Мар'яни Василь подякував за звільнення своєї дружини усім причетним. Зокрема, Президенту України, який брав безпосередню участь у процесі обміну Мар'яни.
«Коли вперше після полону побачив дружину був дуже щасливим. Це - незабутні емоції. Тому дякую також усім людям, які виходили на акції у підтримку моєї дружини, а також перинатальному центру, де народилася наша донечка. Окремо дякую фонду Ігоря Палиці, який придбав нам двокімнатну квартиру у Луцьку. Тому плануємо жити тут. Але хочу зазначити, що ми не зупиняємося на досягнутому, і докладаємо усіх зусиль, аби усі наші захисники повернулися додому. Все буде Україна», - сказав Василь.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/tKlMrJLAphO8Hwfuw0OfHLc4ARPwCZxgvHHUD2w1.jpg)
Долучилися до привітань з подарунками й представники Міжнародної організації Товариства Червоного Хреста. Зокрема, голова Волинського осередку цієї організації Валентина Пришко подарувала родині ляльку-українку, яка в майбутньому стане подругою для маленької Анни.
«У цієї дівчинки буде хороший життєвий шлях з такою героїчною мамою. Бог дав вам таке випробування, і спостерігаючи за вашими вчинками ми самі ставали сильніші. Ваш подвиг запам'ятають на все життя», - зазначила Валентина Пришко.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/1qI59Sto1M72gX8zud0wPbWZ89sVZ3Ao8H59fV28.jpg)
Мар'яна тремтячим голосом подякувала усім, хто її підтримував. Зокрема, Анастасії Чорненькій, з якою ми разом виносили цю дитину у складних умовах.
«Дякую кожній жінці, яка в Оленівці приділяла мені увагу, хто цукеркою, хто печивом. Загалом вдячна всій Україні за підтримку, любов та турботу. Особливо мамам та дітям за флешмоби. Перебуваючи у полоні, я не знала, наскільки це все масштабно, і повернувшись переглянула усі ваші відео. Ми нероздільна і єдина країна, тому мир і Перемога буде за нами.
Тут мені дуже допомагали з дитиною, хоч я і мала якусь інформацію, але трішки розгубилася. Якщо будемо планувати другу дитину, то народжуватимемо тут. Загалом нам дуже сподобалося це місто», - зі сльозами розповіла Мар'яна.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/qBfTvuT03kCWSmxyFJCtMOVPGneJwC2Zi2sFTHUK.jpg)
Мар'яна також поділилася, що вирішила народжувати саме у Луцьку, аби бути ближче до своїх батьків.
«Крім того, мені радила цей центр моя подруга, яка теж тут стала мамою. А про те, що у мене буде дівчинка я дізналася уже після пологів, Адже усі 9 місяців була впевнена, що буде хлопчик», - розповіла Мар'яна.
За словами очільниці перинатального центру Ірини Горавської маленька Анна народилася з вагою 3255 грамів та ростом 57 сантиметрів.
Нагадаємо, що 21 вересня вагітна Мар'яна Мамонова повернулася з російського полону, в якому перебувала з квітня. Вона родом із селища Млинів Рівненської области. Мала чотири ротації до АТО/ООС. Служила начальницею медичної служби 501-го батальйону 36-ї бригади морської піхоти ім. Білинського. З початку повномасштабного російського вторгнення служила у Маріуполі. Ще до полону Мар’яна в одному із листувань повідомила рідним, що вагітна.
25 вересня Мар'яна Мамонова народила дівчинку у Волинському перинатальному центрі.
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/9iyv9aGKFT39pOgB3cZZMCbAWsew23ecFvdgYZW3.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/35Htp2vZw7yhi8gIPvyLAXWbpqAl48350M6FkjNA.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/D5YccE0oaaz10kz7pmo6W9Jmm42xLum3UOiKmFJ7.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/kUuu5fllRy1Sdoz3dQqjUiPmPrJsgSHAgcZMO9IW.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/faYTXWgfMUcYMAmNXg8A4dIfS2NfbPddavlajP8m.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/olQRWiCD3bVpG6KEDdVScywK8LUpboM4aasiI2ls.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/oSwualM6Z3hDMIaNkxs2Ju1PQfJIvXbEIp5rqmIN.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/t3IY4iCAeZ19OgA5f3dJtRG2759KsIaH89xAfe10.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/cPlBWuZg4RC9VPa443AFIe2fOtPC99fSsdddzsLL.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/nijP1SzMHSbU4gPqhHEf6lRXFBfhSCE4K0basRNv.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/Apasm7o6DfUJwGQ3ABwM0IA6xxrNSUneWOYqioqu.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/zvb4t910BrE4apQsw2cGLJbfhwWNIPnE82Hlw54m.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/edQwtQIskfIBN605geehtOFq0vGwKXUD9FAj8h7F.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/mUyc5H0vEBSO5yH2FFySTlMnzcnIznCT8QAoSAy1.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/NPGS6HYMWyj9dfvVmKfGQDFUtDWLmJEu8Bjl1IXf.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/UE5bDmcgC35wSVr88HGKFqoZ01z90rTmaQ3FIB5H.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/7evFIorHyvHKFttB4C9tnGnejrfNFYAFI7aSqwpU.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/ypLBZUcg7WjUbJt5iCFANEhsKINi44DAFcE4cnVN.jpg)
![Звільнену з полону військову Мар'яну Мамонову виписали з пологового та подарували квартиру у Луцьку](https://vsn.ua/storage/image-icons/miRxvEFONyVEEpE9VJLIcAipCju4tpPgPHsALQk8.jpg)
Текст, фото та відео: Юлія АНТОНЮК