Аби реабілітація військових була на найвищому рівні: як у Луцьку застосовують новітнє медичне обладнання
У КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади» придбали нове обладнання яке наразі успішно функціонує.
Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.
Виконувач обов’язків директора цього медичного закладу Ігор Гнетньов повідомив, що заклад постійно розвивається та його працівники втілюють нові реабілітаційно-психологічні підходи, які опановують наші лікарі за кордоном.
«Психологічна підтримка наразі дуже актуальна. Тому для занять з психологами за кошти закладу ми придбали інтерактивну пісочницю. Також закупили діагностичне обладнання: електроенцефолограф, міографи, портативний УЗД апарат, лікувальне обладнання фізіотерапевтичного спрямування, яке дає можливість не медикаментозно втамовувати набрякові та больові синдроми. Це уже працює. Загалом — майже 10 апаратів на суму близько 4 млн грн. Також в центрі з листопада минулого року ми розгорнули цілодобовий стаціонар на 22 ліжка з повноцінним харчуванням», — зазначив медик.
За словами Ігора Гнетньова, поштовх на перспективу медичного закладу дав міський голова Ігор Поліщук. Він організував поїздку медиків до Ізраїлю, де вони ознайомились з роботою провідних реабілітаційних центрів та лікарень.
«Там ми отримали бачення того, що зараз хочемо придбати, - продовжив він. - Це - екзоскелет. За його допомогою ми зможемо ставити на ноги людей зі спинальними травмами, прикутих до ліжка. Також ми хочемо антигравітаційну доріжку та лабораторію ходьби, адже від того, як правильно ходити, ми маємо всі решта проблем зі суглобами, спинами і так далі. Це дуже дороговартісне обладнання, тому для їх закупівлі ми шукаємо та напрацьовуємо грантові проєкти. Окрім цього ми налагодили співпрацю з винахідником, який розробив універсальний кризовий протез, що дає можливість в короткий термін допомагати людині ставати на ноги».
Реабілітаційний центр постійно перебуває в процесі розвитку та вдосконалення. Сюди купують нове обладнання, щоб розширити кількість видів тієї терапії та реабілітації, яка надається.
Читайте також:
- У Луцьку запрошують військовослужбовців на безплатну реабілітацію
- «Тобі допомогти, братику?» Як у Луцьку повертають до життя військових і цивільних після травм