Американський експерт розслідуватиме знищення храму у Волновасі, який побудували волиняни

Американський експерт розслідуватиме знищення храму у Волновасі, який побудували волиняни

Російські загарбники розбомбили церкву Святителя Миколая Чудотворця у Волновасі. Саме цей храм символізував дружбу між містами-побратимами Луцьком та Волновахою. 

Сьогодні настоятель храму, колишній чернець Жидичинської обителі ігумен Макарій (Дядюсь) просить надіслати йому фото чи відео зруйнованого храму.

«Надішліть мені, якщо хтось пам'ятає дату тих подій теж пишіть. Зі мною зв'язався експерт з Америки, які проводять розслідування по знищенню культових споруд. І потрібно фіксація фото і з часом подій. Дуже вам дякую усім! Бути миру та добру і перемозі!», - зазначає настоятель храму.

Нагадаємо, що храм побудували 22 травня 2014 року недалеко від місця, де стався напад російських військових на бійців волинської 51-ї бригади. Про це повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.

У грудні 2016 році митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив місце під будівництво церкви. У травні 2017-го відбулося закладення капсули, що мала вигляд ключа із зображенням Луцького замку, в якому взяла участь делегація священнослужителів нашої єпархії.

5 мільйонів гривень ​збирали і на Волині, і на Донбасі. 

Отець Макарій розповідав, що спочатку жителі Волновахи з недовірою ставилися до нової релігійної громади, проте невдовзі святиня стала осередком не лише релігійного, а й соціального життя. Тут організували недільну школу, вивчення іноземних мов для дітей, здійснювали гуманітарні проєкти.

Можливо зацікавить