Апеляційний суд переглянув справу щодо водія, який на смерть збив єпископа Олега Ведмеденка у Луцьку

Апеляційний суд переглянув справу щодо водія, який на смерть збив єпископа Олега Ведмеденка у Луцьку

Волинський апеляційний суд залишив без змін вирок водієві, який, перебуваючи п’яним за кермом, у листопаді 2021 року збив на смерть відомого волинського єпископа Олега Ведмеденка.

22 лютого 2022 року суд першої інстанції призначив 24-річному Роману Савичу покарання терміном вісім років та шість місяців позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на дев’ять років.

Судове засідання відбулося 7 вересня у Луцьку, пишуть Волинські новини.

Обвинувачений Роман Савич брав участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції із Луцького СІЗО. 

Апеляційний суд переглянув справу щодо водія, який на смерть збив єпископа Олега Ведмеденка у ЛуцькуАпеляційний суд переглянув справу щодо водія, який на смерть збив єпископа Олега Ведмеденка у ЛуцькуАпеляційний суд переглянув справу щодо водія, який на смерть збив єпископа Олега Ведмеденка у Луцьку

Під час засідання він неодноразово просив вибачення у родини загиблого. При цьому підсудний запевняв: шкодує про те, що під час минулих судів він не висловив щирого каяття з приводу свого вчинку.

Я не хотів цього зробити. Я ненавмисно. За 10 місяців перебування в СІЗО я багато чого переосмислив. Прошу суд суворо мене не карати та пом'якшити вирок, аби я міг повести дитину, яка ростиме без мене, хоча б до школи, – звернувся Роман Савич до постраждалих.

Він також ообіцяв більше ніколи не сідати за кермо в стані алкогольного сп'яніння чи гніву.

Під час засідання Роман Савич зазначив, що суд першої інстанції не дослідив частину письмових доказів, надав неправильну оцінку здобутим доказам, не врахував у якості пом’якшувальної обставини вчинення злочину внаслідок збігу тяжких життєвих обставин, а відтак виніс, на його думку, надто суворий вирок.

Він наголосив, що намагався компенсувати потерпілій стороні завдану шкоду, проте рідні загиблого від будь-якої компенсації відмовилися.

З огляду на це, чоловік попросив апеляційний суд скасувати вирок, виправдавши його за частиною 1 ст. 135 ККУ, а за ч. 3 ст. 286 ККУ - призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Окрім того, в апеляційній скарзі обвинувачений клопотав про дослідження доказів. Він називає трактування попереднім судом відео- та аудіозаписів, які послугували доказовою базою під час розгляду кримінального провадження, неправильним, а свідчення свідків – неправдивими та викривленими.

Попри це, представник потерпілого, прокурор та потерпілий у справі Василь Ведмеденко (син загиблого єпископа) виступили проти задоволення апеляції.  Як зазначив захисник зі сторони обвинуваченого Павло Полетило, однією з підстав апеляційної скарги є неповнота розгляду справи судом першої інстанції.  Утім представник потерпілого Роман Хомич зауважив, що суд першої інстанції ухвалив справедливе рішення:

Ми вважаємо, що Луцький міськрайонний суд ухвалив справедливе та законне рішення. Головуючий суддя у першій інстанції Ігор Ясельський виважено і чітко дотримується вимог кримінально-процесуального закону. По нашій справі всі докази досліджували повністю, зокрема, й ті, про які йдеться в апеляційній скарзі. Дослідження доказів відбувалося протягом багатьох судових засідань. Під час кожного з них суддя пропонував сторонам подати клопотання з приводу повноти їх дослідження, будь-яких інших обставин чи доказів, які мали би вплив на прийняття законного рішення. Будь-хто із учасників кримінального провадження мав можливість скористатися цим правом, – наголосив правозахисник.

Крім того, Роман Хомич зазначив, що обвинувачений Роман Савич вже мав проблеми з законом. У 2021 році він із газовим балончиком напав на працівників муніципальної варти Луцька. Тоді йому призначили мінімальне покарання у вигляді 3 років обмеження волі.

Він злегковажив попереднім вироком. Тому, на моє переконання, апеляційна скарга не підлягає задоволенню, – акцентував адвокат.

Насамкінець обвинувачений Роман Савич попросив суд з «розумінням» поставитися до його справи і зменшити суворість покарання:

Я справді розкаююся. Я, звичайно, покладаю надію на Бога. Не так все трохи було, як говорять. Я говорю чисту правду і не викривив жодного факту. Я прошу суд дати мені менший термін, щоб я міг повести свою дитину в школу. Сподіваюсь, що у вас замість серця не камінь.

Втім у перерві засідання, перед оголошенням вироку, вдова загиблого зазначила, що не вірить у щирість каяття Романа Савича, а також додала, що жодних компенсацій за моральну шкоду обвинувачений родині загиблого не надавав.

Мусимо вибачити, бо ми – християни. Але Бог йому суддя, – додала жінка.

Зрештою Волинський апеляційний суд апеляційну скаргу Романа Савича залишив без задоволення, а вирок Луцького міськрайонного суду від 22 лютого 2022 року залишив без змін.  Нагадаємо, ввечері 14 листопада на проспекті Василя Мойсея в Луцьку трапилася моторошна дорожньо-транспортна пригода. П’яний водій легковика Mazda збив на тротуарі засновника та постійного ведучого Біблійної школи духовного вдосконалення 60-річного Олега Ведмеденка, який наступного ранку помер у лікарні.

Можливо зацікавить