«Батальйон безпритульних мокрих носиків»: на Волині волонтери безкоштовно стерилізують тварин
На Волині на початку осені активісти запустили проект з соціальної стерилізації безпритульних тварин. Наразі він працює лише у Ківерцях та прилеглих селах, проте у волонтерів є амбітні плани щодо створення цілого будинку для безпритульних тварин.
Як розповіла виданню ВСН представниця громадської організації «Мокрий носик» Анна Романенко, наразі вони відловлюють і стерилізують безпритульних тварин. Після операції та перетримки їх повертають на місце. А також стерилізують тварин, якими опікуються волонтери, пенсіонери, або малозабезпечені люди.
Ідея запустити таку ініціативу виникла ще влітку.
«Ми бачили, що стає все складніше прилаштовувати безпритульних тварин та й забирати всіх до себе та доглядати немає можливості. Тому вирішили зайнятися стерилізацією, аби кількість безхатьків не так швидко зростала. Хоча ми й розуміємо, що велика кількість безпритульних все ж таки лишаться на вулиці.
Наш проект соціальний і розрахований для стерилізацій безхатніх тварин малозабезпечених верств населення, переселенців та тих людей, хто наразі не має можливості оплатити стерилізацію власній тварині. А ветеринарний лікар з міста Володимир Сергій Тернов робить знижки для безпритульних тваринок, що виходить значно дешевше ніж у Луцьку», - розповіла Анна.
Безпритульних тварин вони відловлюють самі, деколи допомагають інші волонтери та просто небайдужі люди. Деякі пенсіонери чи малозабезпечені люди самі приносять своїх тварин на стерилізацію, або ми забираємо самі.
«Загалом котики проходять післяопераційну перетримку в боксах, а собачки у вольєрах або клітках. А десь на четвертий день після стерилізації ми відпускаємо тварин, але за умови якщо немає ускладнень. В іншому випадку тваринка лишається у нас на додаткове лікування. А для того, аби помітити уже стерилізовану тварину собакам ставлять кліпсу, а котикам робиться надріз вушка.
Наприклад, була собака, яка в перший же день роздерла собі шви, й довелося її везти вже у клініку в Луцьк, аби відновити шви. Тому вона в нас була ще три тижні додатково під наглядом та проходила курс лікування», - ділиться активістка.
За словами Анни їхній проект не фінансує влада чи інша організація, а живуть вони з благодійних внесків небайдужих людей. А загалом з початку вересня уже стерилізовано понад 136 тварин.
«Переважно збираємо кошти через соціальні мережі, пізніше подаємо фотозвіти. Люди допомагають і коштами, і кормом, але, нажаль цього не завжди вистачає. Бо крім утримання стерилізованих тварин, у нас на цей час перебуває 60 тварин, яким ми шукаємо родини. Але деякі з цих «хвостиків» уже понад 5 років проживають у нас, і ми розуміємо що шансів знайти їм дім невеликі», - каже Анна.
Проте лише стерилізацією активісти не збираються обмежуватися.
«У нас є амбітні плани розробити проект та знайти небайдужих людей, які долучаться до будівництва будинку для безпритульних тварин європейського зразка на дві тисячі місць. Проте й соціальну стерилізацію плануємо розвивати паралельно», - ділиться волонтерка.
Фото зі сторінки Анни Романенко.