Благодійники покращують умови проживання переселенців у Нововолинську та Смідині

Благодійники покращують умови проживання переселенців у Нововолинську та Смідині

З моменту повномасштабного вторгнення росії Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Левова їх частка припадає на Луцьк, але це звісно не єдиний населений пункт області, куди приїхали переселенці. Наприклад у Нововолинську зареєстровано понад 8 тисяч українців, які змушені були виїхати з рідних домівок. Оскільки частина з них не мали житла, то посадовці організували відповідні місця компактного поселення. 

«Такими прихистками у нас стали гуртожитки навчальних закладів та місцевий садочок. Важливо, що люди самоорганізовуються: визначили старост по поверхах, облаштовують свій побут», – зазначає заступниця Нововолинського міського голови Вікторія Скриннік.

Що їм не вистачає для більш комфортного життя? Відповідаючи на це питання, переселенці згадують про побутову техніку. Саме тому громадська організація «Волинський Інститут Права» планує передати на місця компактного поселення у Нововолинську пральні машини та мультиварки. Зробити це вдасться завдяки  проєкту «Шелтер» від Фонду Східна Європа. В межах цієї ініціативи також буде підтримано прихисток села Смідин.

«Так трапилося, що напередодні 24 лютого ми зробили ремонт місцевої амбулаторії і на березень планували здати її в експлуатацію. Водночас нові реалії все змінили. Тому вирішили приймати у цьому приміщенні вимушено переселених українців. Зараз там мешкає 21 людина», – розповідає голова Смідинської громади Оксана Піцик.

Оскільки запит на проживання у цьому прихистку зростає, то було вирішено придбати ліжка, матраси, подушки, предмети побуту. Це допоможе облаштувати 10 додаткових місць і не менше двох з них – для потреб людей з інвалідністю.  

«Всю цю допомогу було визначено не від наших забаганок. Перш ніж приступити до роботи, ми вивчили побажання мешканців прихистків та посадовців, які ними опікуються. Зараз триває етап закупівлі. Плануємо, що в травні передамо пообіцяне», – зазначає керівниця Волинського Інститут Права Ірина Гайдучик.

Зауважимо також, що завдяки реалізації проєкту «Шелтер» запланована зустріч посадовців Нововолинська та Смідина. Захід буде організовано для обміну досвідом у питаннях роботи з переселенцями.

Благодійники покращують умови проживання переселенців у Нововолинську та СмідиніБлагодійники покращують умови проживання переселенців у Нововолинську та СмідиніБлагодійники покращують умови проживання переселенців у Нововолинську та Смідині

Можливо зацікавить

Ростислав Чапюк, Волинь

22 травня: хто з волинян святкує День народження

відключення світла

22 травня на Волині вимикатимуть світло: що відомо

Yaktak

Національна музична премія: у співака з Волині Yaktak одразу три номінації

Перейменування вулиці

Поліг на Харківщині, де свого часу збирав врожай: на Волині перейменували вулицю на честь загиблого Героя

втрати війна

Чорний день у Луцькій громаді: війна забрала життя двох Героїв Дениса Угорова та Олега Скорупського

нагороди війна
фото

«Жодні відзнаки не повернуть найдорожче»: на Волині рідним загиблих захисників вручили їхні нагороди

світло

«СвітлоЄ»: лучанин створив мобільний додаток, в якому можна відслідковувати відключення електроенергії на Волині

УПЦ Верховна Рада

У Верховній Раді заблокували трибуну: волинські нардепи ініціювали заборону УПЦ МП

втрати

Троє дітей понад усе чекали повернення батька: Герой з Волині загинув унаслідок ворожого мінометного обстрілу