Близько 10 тисяч – у полоні: повідомили кількість зниклих безвісти українців

Поки триває повномасштабне вторгнення РФ до Єдиного реєстру зниклих безвісти потрапили близько 63 тисяч людей.
Про це розповів уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов в інтервʼю "Суспільному".
"У розшуку перебувають понад 60 тисяч людей. Щодо близько 10 тисяч маємо підтвердження, що вони у полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження – від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) – так і про неофіційні", – пояснив він.
За словами Добросердова, до неофіційних джерел відносять свідчення звільнених з російської неволі, а також пошук по OSINT. Він акцентував, що громадяни РФ, ворожі військові, викладають в інтернет інформацію, з якої і фіксується факт перебування людей у полоні. За допомогою таких джерел було виявлено вже понад півтори тисячі зниклих.
До реєстру зниклих безвісти потрапляють усі, хто зник починаючи з 2014 року. Він містить дані про військових і цивільних, про осіб без громадянства, про іноземців, які на законних підставах перебувають в Україні. Окремо вносяться дані щодо неідентифікованих тіл.
Люди залишаються в реєстрі до настання двох фактів:
- людину звільняють і вона опиняється на підконтрольній Україні території чи за кордоном,
- після експертиз ухвалюється рішення про ідентифікацію тіла як такого, що належить конкретній особі, яка вважалась зниклою безвісти.
У більшості випадків цивільні потрапляють до реєстру зниклих через окупацію територій. Проте йдеться не про всіх, хто опинився на захопленій ворогом території. Якщо з людиною зберігається контакт родичів, знайомих на підконтрольній території, з нею не відбувається незаконних дій, заява про зникнення не надходить.
Читайте також:
- Історія двох рідних братів, які разом повернулися з полону
- У Луцьку зустріли прикордонника Віктора Мальчевського
- Волинян закликають зустріти звільненого з полону воїна Юрія Царіцина