Брат мій, палети продаю, але бізнес - не сімейний: чому Олег Уніга «відхрещується» від «Верби»

Брат мій, палети продаю, але бізнес - не сімейний: чому Олег Уніга «відхрещується» від «Верби»

Ковельчани б‘ють на сполох: у місті великі проблеми із електропостачанням, деякі райони мають світло лише по декілька годин на добу. Міський голова Ігор Чайка зробив сенсаційну заяву: однією з причин є корупційні «договорняки» деревообробних підприємств, які забирають ліміти електроенергії.

Журналісти з‘ясували: мова про підприємство «Верба-ВВ», фактичними власниками якого є люстрований посадовець СБУ Віктор Уніга та його син Олег Уніга, який також є депутатом Ковельської міської ради та балотувався на посаду міського голови.

Олег Уніга заперечив таку інформацію: мовляв, це - повний фейк і ні він, ні його сім‘я не мають стосунку до «Верби-ВВ». Також, попри відсутність «стосунку до фірми» Олег Уніга дуже чітко розповів, як це підприємство споживає електроенергію, щоб довести, що «не краде». 

Видання ВСН з‘ясувало нові подробиці про бізнес родини Олени Уніги, поспілкувалося із ним та розповідаємо деталі.

(Не)сімейний бізнес

У день, коли прозвучала заява про те, що «Верба-ВВ» забирає в міста ліміти електрики та прозвучало прізвище Уніги, журналістка видання ВСН зателефонувала до Олега Уніги і ось, як він прокоментував (подаємо дослівно):

«Ні я, ні мій батько, ні моя сім‘я точно не мають відношення до цього підприємства».

Пізніше таку ж заяву Олег Уніга оприлюднив у соціальних мережах.

Офіційно власницею та керівницею ТОВ «Верба» є Тетяна Полячук, яка справді не має стосунку до родини Уніги.

Проте, якщо заглянути в історію підприємства, то першим засновником і бенефіціарним власником був Місюра Володимир Васильович. Він - племінник звільненого в результаті люстрації заступника голови СБУ на Волині Віктора Уніги. До речі, час реєстрації бізнесу припадає (2014 р.) на звільнення Уніги-старшого зі служби.

Відповідно, фірма «Верба-ВВ» точно не є геть сторонньою цій родині. Передзвонюємо до Олега Уніги, щоб почути пояснення (діалог теж подаємо дослівно):

Журналістка: Я дивилася по реєстру, там перший засновник - Місюра Володимир Васильович. Наскільки розумію, це ваш двоюрідний брат.

Олег Уніга: Да, це мій родич… не то що… я маю на увазі, там, батько, дружина…

Брат мій, палети продаю, але бізнес - не сімейний: чому Олег Уніга «відхрещується» від «Верби»
Володимир Місюра - близький родич Уніги

 

Чия фірма?

Окрім офіційних реєстрів, про те, що «Верба-ВВ» - не чужа Олегу Унізі розповідають місцеві підприємці. Неодноразово домовлялися про купівлю палетів і піддонів, які виготовляє це підприємство, безпосередньо з Олегом Унігою.

Цікавимося у нього, як таке можливо, якщо фірма - не його:

Журналістка: У Ковелі є підприємці, які кажуть, що домовлялися про купівлю палетів у «Верби» саме з вами. Як таке можливо, якщо ви не маєте відношення до фірми?

Олег Уніга: Ну, дивіться. Може мене хтось до мене набрати, хоче палети. Я його відправляю до менеджерів, які займаються.

Брат мій, палети продаю, але бізнес - не сімейний: чому Олег Уніга «відхрещується» від «Верби»
Підприємство «Верба-ВВ»

То що з лімітами на електрику?

У Ковельскій райдержадміністрації в коментарі «12 каналу» розповіли, що район отримує лише до 10 МВт, а подекуди й 5, у той час як в область надходить орієнтовно 190 МВт. 

З цього приводу посадовці звернулися до керівника місцевої філії «Волиньобленерго», який зазначає, що підприємства у районі працюють доволі обмежено.

Проте місцеві мешканці фіксують яскраве освітлення на одному приватних деревообробних підприємств «Верба-ВВ», що знаходиться поблизу Ковеля, і використовує щоденно 2 МВт, тобто п'яту частину з загальної електроенергії району. 

Олег Уніга, попри те, що «відхрещується» від підприємства, детально пояснює ситуацію і стверджує: «Верба-ВВ» не краде електрику.

Брат мій, палети продаю, але бізнес - не сімейний: чому Олег Уніга «відхрещується» від «Верби»
Поки місто - в темряві, «Верба» сіяє

«Підприємство зараз не працює на повну потужність, бо там постійні перебої з електроенергією, і немає зараз таких замовлень, вони працюють може на 20-30%. Вони точно не можуть споживати 2 МВт, це ж дуже велика потужність (…) плюс в них генератори є дуже потужні», - розповідає Олег Уніга. 

Людина, настільки поінформована в деталях роботи підприємства «Верба-ВВ», не схоже, щоб дійсно була абсолютно до нього непричетна.

* * *

У розмові із виданням ВСН Олег Уніга постійно наголошував: війна - не час для сварок і всі сторони повинні зробити максимум можливого, аби ковельчани отримали більше електрики. Погоджуємося з цією тезою. Однак, сумлінна робота бізнесу в такий час - не менш необхідна умова для того, щоб країна і її громадяни переживали цей непростий час трохи легше.

Можливо зацікавить