Чи безпечно сьогодні тримати ваші сайти в Україні?

Чи безпечно сьогодні тримати ваші сайти в Україні?

Основа роботи сотень тисяч українських сайтів - хостинг. Хостинг - це послуга з надання доступів до розміщення інформації для власників сайту, та відповідно доступу до цих сайтів усім користувачам інтернету. Не випадково чи не основною оціночною характеристикою хостинг-провайдерів є так званий аптайм (співвідношення часу коли сайти працювали до часу простоїв). Стандартом у сучасному світі можна вважати аптайм на рівні 99,97% це значить, що загальноприйнятий час простою одного сайту в рік не має перевищувати 20-30 годин.  

З початку повномасштабної війни питання стабільності роботи усієї інфраструктури сайтів України стала під питанням, як і загалом робота близько 600 тисяч сайтів в Україні. Найбільші датацентри країни у Києві та Харкові з перших днів потрапили в ситуацію якщо не прямої загрози обстрілу, то часткового або повного блекауту. 

Тут варто відзначити, що для багатьох громадян, сайт - єдине джерело заробітку, а отже втрата роботи сайту загрожує втратою засобів до власного існування. 

Перелік послуг, котрі надають українські провайдери, ідентичний світовим практикам і включає увесь спектр тарифів хостингу, реєстрації доменів та інших послуг.

Як з ситуації виходили українські провайдери? 

-  великі компанії перенесли свої інфраструктури в Київ та Львів, як два основних міста з достатніми інфраструктурами; 

-  більшість інформації, що зберігалась на серверах в Україні частково, або повністю була перенесена в Європейські датацентри;

-  компанії, в яких критично важливо зберігати дані в Україні, забезпечили бекапи в безпечних серверах Європи;

-  працівників переведено на віддалену роботу, що забезпечувало доступ фахівців навіть у період віялових вимкнень світла. 

Методи різних провайдерів, зрозуміло, відрізняються, і є компанії, що не пережили викликів часу, проте великі українські хостинг-провайдери змогли втриматись і втримати сайти своїх клієнтів. 

Короткий огляд ситуації на ринку хостингу дає нам розуміння і відповідь на основне питання. Тож, чи безпечно сьогодні тримати дані своїх сайтів на серверах в Україні? 

Більшою мірою, так! Особливо, якщо обрана вами компанія забезпечує технічну підтримку 24/7, а резервні копії знаходяться на безпечних серверах в Європі. 

Більше того, розміщення сайту в Україні матиме і низку переваг:

- послуги хостингу в Україні зазвичай дещо дешевші, ніж у європейських провайдерів;

- сайти, розміщені на сервері, локально близькому до своїх користувачів, видають інформацію швидше, а отже клієнт отримує більше зручності, а ваш сайт - більше довіри у пошукових системах;

- українські компанії діють в межах чинного законодавства, з ними простіше оформити документи, особливо, якщо ви проводите оплату через банк по договору.

 

Можливо зацікавить