З російського полону повернулися 277 українських воїнів: серед них – волиняни. Фото

У п’ятницю, 19 квітня, стало відомо про черговий масштабний обмін військовополоненими. З російської неволі повернулися 277 українських захисників. Серед них – воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту, Десантно-штурмових військ, прикордонники, морські піхотинці та бійці тероборони.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Наші вдома – одна з найкращих новин, які можуть бути. Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону… Памʼятаємо про всіх, хто в полоні. Шукаємо кожного й кожну. Маємо повернути всіх», – зазначив глава держави.
Як інформує Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених – захисники з гарнізону Маріуполя, багато молодих воїнів, народжених після 2000 року. Одна з військовослужбовиць, яка потрапила в полон ще у травні 2022 року, також нарешті побачить своїх рідних.
Загалом серед повернених – 268 військовослужбовців рядового та сержантського складу і 9 офіцерів.
Відомо, що серед звільнених двоє воїнів з Волині. Про це повідомив голова Волинської ОДА Іван Рудницький.
«Гарна новина напередодні Великодня. Ще 277 українських воїнів повернулися додому з російського полону. Серед них волиняни - Олександр Самрук зі Скулина Ковельського району та Василь Ковалюк з Луцька. Вітаємо Захисників на рідній землі», - зазначив він.
Президент висловив подяку всім, хто долучився до процесу звільнення, особливо Обʼєднаним Арабським Еміратам за посередництво.
З початку повномасштабного вторгнення Україна повернула з російського полону вже 4552 людини – як військових, так і цивільних. Нинішній обмін є четвертим у цьому році та 63-м від початку повномасштабного вторгнення.Тільки цього року з російської неволі вдалося повернути додому 596 українців в рамках обмінів та 53 Захисника визволені поза обмінами.
Фото: Маркіян Лисейко та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Читайте також:
- «Тяжко звикнути, що вже не в полоні»: історія бійця з Волині, якого вдома чекали дружина та троє синів
- «Час там має велике значення»: прикордонник із Луцька закликав негайно рятувати полонених
- «Я пишаюся своїм сином»: історія бійця з Луцька, якого у 18 років в Росії засудили до 18 років тюрми