Чи законно вручати повістки на вулиці: пояснення судді

Чи законно вручати повістки на вулиці: пояснення судді

Конституцією України передбачено, що у разі введення надзвичайного чи воєнного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людей. Зокрема, це стосується і вручення повісток на вулиці.

Про це розповів «Громадському» колишній суддя Верховного суду Віктор Шишкін, передає УНІАН

«Стаття 64 Конституції визначає, що у разі введення надзвичайного чи воєнного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людей — із зазначенням строку дії цих обмежень. Також вказано, які права і свободи не можуть бути обмежені навіть під час воєнного стану. Не можна, наприклад, примусово позбавляти людину житла чи забирати у неї право оскаржувати дії держави в суді», - зазначив він.

Шишкін зауважив, що саме введення воєнного стану не означає автоматичного обмеження прав - держава має ухвалювати відповідальне рішення: обмежувати чи ні. Але якщо держава вирішує обмежувати права, це рішення не є антиконституційним. 

Це стосується, зокрема, вручення повісток на вулиці.

Якщо людину не можуть застати вдома, то чому їй у такий спосіб не вручити повістку — повідомити про необхідність з’явитися у військкомат? Держава наразі вимушена шукати різні механізми оповіщення. Я не можу однозначно сказати, що все це неправильно", - наголосив він.

Не порушує Конституцію і закриття кордону для виїзду чоловіків. Підставою для такого рішення став напад Росії та введення воєнного стану. Тож у цій ситуації закриття кордонів не можна трактувати як порушення прав людини, наголосив суддя.

Читайте також:

Можливо зацікавить