Чому не можна пити і їсти з розбитого посуду: про що попереджають давні прикмети

Чому не можна пити і їсти з розбитого посуду

Якщо улюблена чашка впала на підлогу і тріснула або улюблена тарілка трішки надбилася, то може виникнути спокуса не викидати їх так одразу, а ще покористуватися ними якийсь час. Але давні прикмети говорять про те, що так робити не варто, адже є ризик накликати на себе біду.

Про це повідомляє «Главред»

Чому не можна пити з розбитого посуду?

Здавна вважається, що так не можна робити, адже такі дії можуть призвести до нещастя.

Більше того, такий посуд не можна не лише використовувати у побуті, а й тримати вдома. Вважається, що варто одразу позбуватися як побитого, так і тріснутого посуду. Але перед тим, як його викинути, радять побити його вдома на дрібні шматочки.

 Такий посуд потрібно викинути, тому що, як вважається в народі, він за допомогою тріщин буде поглинати у себе щастя та успіх, і при цьому також накопичуватиме зло і притягуватиме багато неприємностей.

Тому, позбувшись від тріснутого або побитого посуду, можна нейтралізувати її негативну дію на усіх, хто живе в оселі. Те ж саме стосується надколотих або дуже старих предметів посуду, адже вважається, що вони також накопичують негативну енергетику.

Чому не можна пити з кухля зі сколом

Але є і чисто наукова причина, яка пояснює, чи можна пити з кухля з тріщинами або їсти з будь-якого надбитого посуду. Не варто цього робити. Напевно, кожен, хто мав справу з таким посудом, помічав, що у тріщинках і на надломлених місцях матеріал з часом може потемніти. Кераміка є пористим матеріалом, і у місці сколу вона починає взаємодіяти з водою та вологою. Як наслідок це місце стає ідеальним для розвитку бактерій.

Читайте також:

Можливо зацікавить