Де у середньовічному Луцьку стояла шибениця: пояснення істориків
У давньому Луцьку у XVII столітті стояла шибениця. За словами істориків, пристрій для приведення в дію смертних вироків знаходився у районі сучасної вулиці Фільтрової, що біля вулиці Дубнівської.
Про це повідомила завідувачка Музею історії Луцького братства Олена Бірюліна.
У 1660-х шибениця фіксувалася «за Дворцем», тобто далеко за межами маґдебурзького Луцька.
Місто Луцьке (міський посад за магдебурзьким правом біля Луцької фортеці) і міську шибеницю «за Дворцем» розділяли луцькі передмістя.
«Луцькі передмістя - дещо схематичний термін, бо юридичний статус каскаду земельних ділянок біля «ядерного міста» неоднорідний. Це тому, що частина з цих ділянок ще у князівський період, тобто у до-міську епоху, відійшла церковним інституціям, а ще якась частина - достоту в час набування містом маґдебурзького права - з ласки великого князя потрапила в приватну власність. Відтак міська земля складалася з клаптиків. Ну майже як сьогодні...Де стояла луцька шибениця XVII століття? Десь у районі сучасної вулиці Фільтрової», - йдеться у дописі Олени Бірюліної.
Читайте також:
- Луцьк увійшов в трійку лідерів в інтернет-голосуванні за найкращі міста України 2022 року в проєкті «Місто України. Національний вибір-2022»
- Волинський музей отримав залишки російської техніки з-під Вугледару
- Що думають жителі Луцька про перейменування вулиці Пушкіна
- У Луцьку дискутують, чи чекати перемоги, щоб називати вулиці на честь загиблих Героїв