"Десять заповідей партизана" від офіцера Армії оборони Ізраїля

"Десять заповідей партизана" від офіцера Армії оборони Ізраїля

"10 заповідей для партизана" склав редактор військового відділу Фокусу, офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін.

Правило перше: уникай супротивника, коли він сильний, атакуй його, коли він слабкий, а атакувавши, одразу йди

Уникай сильних загонів супротивника, його найкращі частини. Вони тобі не по зубах. Бий завжди по найслабших, дезорганізованих, відсталих, необстріляних, але після удару відразу йди, навіть якщо нічого не віщує лиха чи провалу. Не добив ворога? Відходь! Взяття трофеїв займе час? Відходь! Наступ розвивається вдало і можна вдарити ще раз? Відходь! Завжди відходь після удару. Пам'ятай, що ворог нескінченно сильніший за тебе й одна твоя тактична поразка може стати стратегічним провалом.

Правило друге: зберегти життя своєму бійцю важливіше, ніж забрати його в супротивника

Пам'ятай, що вас мало. Партизанів, як правило, менше за солдатів регулярної армії, проти якої вони борються. Кожна людина, кожен боєць партизанського загону — на вагу золота. Роби все можливе, щоб зберегти життя своїм бійцям. Знай, що, якщо партизанський рух нестиме великі й невиправдані втрати, він залишиться без поповнення. Хто захоче приєднатися до армії, в якій не цінуватиметься людське життя? "Піррові перемоги" неприпустимі. Ти бачиш, що ти маєш можливість завдати противнику болючого удару, але це загрожує великими втратами з твого боку? Тоді такий удар — крок небезпечний та нерозумний для партизанів.

Правило третє: атакуй супротивника лише тоді, коли впевнений в успіху атаки

Шанси 50 на 50? Відмовся від атаки! На 80% упевнений в успіху — відмовся від удару!

Атакуй лише тоді, коли впевнений у вдалому результаті на всі 100%. Вдалий результат — це коли внаслідок атаки всі поставлені завдання виконають, а загін вийде з бою цілим. Ніколи не ризикуй, ретельно плануй, зважай на все, до останніх дрібниць.

Правило четверте: завжди нападай раптово і пам'ятай, що передбачуваність і шаблонність схожа на смерть

Будь невидимий для супротивника. Він не повинен знати про вас. Він не повинен знати, де ви перебуваєте і якими шляхами переміщаєтеся. Як приходите і як ідете. Де спите і що їсте. Атакуй противника під час його привалів та переходів, коли він найменш готовий до оборони. Нападай на тили, нападай, коли ворог проводить перегрупування. Нападай там, де на тебе не чекають, там, де противник вважає, що ти не пройдеш, там, де взагалі тебе не повинно бути.

Правило п'яте: уникай тривалих та великих боїв

Уникай регулярного бою. Якщо бій затягується, відходь. Став собі та своєму загону часові рамки. Відходь на пару хвилин раніше, ніж запланував. Якщо бій приймає "масовість", якщо противник починає давити вас вогнем, одразу відходьте. Пам'ятай, що ворог завжди буде краще оснащений та екіпірований, у нього є важке озброєння та вдосталь боєприпасів, більше людей та досвідчені командири. Всіма силами уникай повномасштабного бою.

Правило шосте: живи в русі. Зупинка – завжди смерть

Сьогодні, у вік інформації та точних озброєнь, полем бою править блискавичність та точність. Де б ви не зупинилися, ви вже на прицілі. Постійний рух — це порятунок для партизанів. Під час бойових операцій маневр має стати вашим фірмовим почерком, швидкість — вашою іменною печаткою. Переміщайтеся тільки вночі й лише під прикриттям скель\будівель\пагорбів\дерев. У війні з арміями часів "холодної війни" прийми за правило зупинятися не більше ніж на кілька годин. У війні із сучасними арміями — не більше ніж на пів години.

Правило сьоме: надихай і підтримуй у бійцях віру в перемогу

Ти слабкий, слабкий і твій рух. Ворог підступний і всемогутній. У такій ситуації складно залишатися впевненим у перемозі, зберігати високий бойовий дух. Роби все для того, щоб бійці не впадали у відчай. Демонструй їм приклад впевненості та стійкості в будь-яких ситуаціях. Організуй дозвілля, пояснюй цілі вашої боротьби, переконуй у тому, що справедливість і правда на вашому боці. Зміцнюй у бійцях упевненість у виправданості війни та ваших жертв. Не давай своїм бійцям найменшого приводу для сумнівів та зневіри.

Правило восьме: місцеве населення – твій хліб, будинок та гвинтівка. Завжди нагодує, укриє та допоможе в боротьбі з противником

Без підтримки місцевого населення ти — ніщо. Ніщо і твій рух. Партизан можна знищити лише двома способами: оточити та фізично винищити, або позбавити народної підтримки. Роби все, що у твоїх силах на користь місцевого населення. Дізнайся про їхні проблеми та бажання і допомагай у їх розв'язанні. Не нав'язуй їм свою владу силою, переконуй у своїй правоті та користі словами та справами. Зроби так, щоб місцеве населення бачило в партизані свого захисника від свавілля супротивника. Досягши цього, ти забезпечиш собі половину перемоги.

Правило дев'яте: хороша стаття та якісне відео ранить не гірше за кулю

ЗМІ — це зброя. Розгром колони ворога нічого не означає, якщо про це не дізнаються сотні тисяч. Визволення міста — ніщо, якщо про це не дізнаються мільйони. Привертай до себе увагу міжнародних ЗМІ, особливо тих, хто перебуватиме в опозиції до твого супротивника. Створюй свої ЗМІ (сайти, газети, відеоканали, радіостанції тощо) і роби все для того, щоб вони стали популярнішими та авторитетнішими, ніж ЗМІ твого супротивника.

Правило десяте: війна – це ремесло, супротивник – книга, а бій – екзамен. Постійно аналізуй, будь відкритий для критики та навчайся на своїх та чужих помилках

Постійно саморефлексуй, аналізуй себе, свої дії та отримані результати. Шукай у своїх бійців обґрунтовану критику. Введи за правило критику бійцями один одного та своїх командирів. Вислухуй зауваження на свою адресу терпляче та використовуй їх як матеріал для навчання. Ставай кращим і мудрішим. Давай говорити тим, хто здається слабшим за інших. Саме вони іноді помічають те, що не видно тим, хто здається сильнішим і впевненішим. Давай новачкам право голосу, тому що вони часом бачать те, що вже стало нормою та рутиною для інших, але що послаблює рух.

Замість післямови

Ці десять заповідей є універсальними. Вони підійдуть будь-якому партизанському руху, в будь-який герільєрос. Де б ви не билися, в лісах чи джунглях, у пустелі чи горах, на островах чи в містах, скрізь дотримуйтесь цих десяти правил.

Пам'ятай — партизан повинен бути подібний до диму — всюдисущим, але невловимим, безпечним, на перший погляд, але отруйним, що несе загибель тим, хто ним нехтує.

 

Можливо зацікавить

війна в Україні скандал
відео

«Відкритим текстом сказали, що будемо заважати»: деталі скандалу між вдовою воїна та рестораном під Луцьком

Як можна звільнитися з військової служби в час воєнного стану

Як можна звільнитися з військової служби в час воєнного стану

Бої Донеччина

Третя трагічна звістка в громаді за тиждень: на війні загинув Герой з Волині Іван Войчук

поховання військового

Передчасно пішов з життя: на Волині попрощаються із Героєм Анатолієм Дорошем

Війна в Україні
відео

Дві втрати в одній громаді: на Волині «на щиті» зустріли Героїв Олексія Хоміча та Олексія Стахорського

«Втратив друга та ногу й переніс 14 операцій»: 22-річний військовий з Волині проходить реабілітацію та мріє про повернення «до своїх»
відео

«Втратив друга та ногу й переніс 14 операцій»: 22-річний військовий з Волині проходить реабілітацію та мріє про повернення «до своїх»

війна

За покликом власного сумління доєднався до війська: на війні загинув Герой з Волині Андрій Сливка

Поховання військового
відео

Передчасно обірвалося життя: на Волині попрощалися із Героєм Олександром Мажулою

Мобілізація поганий зір

Хвороби ока, які звільняють від мобілізації: перелік