У Луцькій громаді три дитсадки приєднають до гімназій: що зміниться

У Луцькій громаді три дитсадки приєднають до гімназій: що зміниться

У Луцькій громаді реорганізують три заклади дошкільної освіти. Дитячі садки у Боголюбах, Рокинях та Одерадах приєднають до місцевих гімназій як структурні підрозділи.

Відповідні рішення ухвалили депутати під час 95-ї сесії Луцької міської ради у середу, 24 червня.

Згідно з документами, до 1 вересня 2026 року Боголюбський заклад дошкільної освіти №43 стане структурним підрозділом Боголюбської гімназії №30. Аналогічно Рокинівський заклад дошкільної освіти №50 приєднають до Рокинівської гімназії №38, а Одерадівський заклад дошкільної освіти №47 — до Одерадівської гімназії №37.

Після завершення процедури гімназії стануть правонаступниками всіх прав та обов’язків дитячих садків. Майно закладів передадуть на баланс відповідних навчальних установ.

У міській раді наголошують, що реорганізація не вплине на доступ дітей до дошкільної освіти. Вихованцям гарантують можливість продовжити навчання у тих самих закладах уже в структурі гімназій з 1 вересня 2026 року.

Також проєкти рішень передбачають переведення працівників до гімназій із дотриманням трудових прав та гарантій, визначених законодавством.

У пояснювальних записках зазначено, що реорганізацію проводять відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту». Очікується, що це сприятиме забезпеченню якісної дошкільної освіти та впорядкуванню роботи освітніх закладів громади.

Читайте також:

Можливо зацікавить