Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/news/NYVqBx2giv9rIxOipkr9bjojzywGYOuU2ZiVNlT5.png)
З початку повномасштабної війни дитячий волонтерський батальйон «Бандерівці» з Рожища встиг зібрати мільйон гривень на допомогу ЗСУ. Серед найближчих планів юних волонтерів – організувати гастролі іншими містами, щоб зібрати більше коштів на допомогу.
Про це Суспільному розповіла організаторка батальйону Вікторія Шварцкоп.
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/7HS2aeWLVdIwV7mqpgYuPQCREEQPeRagjdxmHwPn.jpg)
Про історію створення дитячого батальйону «Бандерівці», збір коштів співами та купівлю спорядження для військових.
Торік на літніх канікулах місцеві школярі об'єдналися і вийшли у центр Рожища з музичною колонкою, аби поспівати і зібрати гроші на армію. Зі слів Вікторії Шварцкоп, школярі почали збиратися у штабі та репетирувати.
«Перший раз було дуже страшно, бо війна в країні, ще ніхто не виходить з хати на вулицю. Але це насправді дуже класно, сподобалося самим дітям», – говорить волонтерка.
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/jLxoQPDbnsMP4UNmDvnz9rqSmfSsyT2r5LtB1dDn.jpg)
Співати на центральну площі діти виходять за будь-якої погоди на свята та в день, коли люди приїздять на ринок. Біля пам'ятника Богдану Хмельницькому, каже Вікторія Шварцкоп, збиралися 15 дітей, де найменшій волонтерці п'ять років, і троє дорослих.
Учасниці батальйону «Бандерівці» Ярина та Мелана Кучірки розповіли: виходять на площу, де найбільше людей.
«Ми співали вівторок, четвер і субота, неділя. Кидають гроші, і крім грошей нам дають печиво різне, часто печиво дають», – кажуть школярки.
Співоче волонтерство вподобали як самі діти, так і рожищани. Один колективний «вихід» в місто щоразу приносив понад 10 тисяч гривень, – сказала учасниця Анна Луговська. «Люди нам дуже дякують, підходять ті, в кого загинула їхня близька людина. Ми їх підтримуємо, вони нас підтримують», – додала дівчина.
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/SZSVxbt9VyjGHohj6FfUJjSJEZXQuVJmGsMZwhgb.jpg)
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/nkgTUHP812IcXkkKAkbE1x2vUaYQoxPTfPBFAuMC.jpg)
За місяць співів дитячий батальйон назбирав на першу антидронову рушницю. Згодом через дорослих волонтерів придбали другу й третю рушниці, а далі – автомобіль на фронт, – сказала волонтерка Вікторія Шварцкоп.
Мотивація до волонтерства у кожного учасника різна. Допомогати армії школярка Марія Репш вирішила зокрема через те, що на фронті нині її батько.
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/yzOKaipV4hjio2hAInmYAgZDgFIIbsbL9Q2NlqnZ.jpg)
«Він мною пишається, що я цим займаюся, що я волонтер. Раніше, коли він частіше виходив на зв'язок, дивився всі наші ефіри, як ми співаємо. Коли приїхав додому, то я була дуже рада, що він зміг побачити «вживу» як ми співаємо, дуже усміхався», – каже юна волонтерка.
Серед бійців, котрі зараз на передовій, дитячий батальйон із міста Рожище став легендарним, – розповів голова громадської організації «Самооборона Рожища» Олександр Долюк. Чоловік розвозить допомогу захисникам.
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/mJVpaN1MnbxE5zszFY86x6zlHsah85xmvYzbtVaw.jpg)
«Безпосередньо приїздили до нас, відзнаку привезли дітям і прапор, медаль. Вони передають, що будуть стояти до кінця, за нашу державу, незалежність», – сказав волонтер.
Подякувати за наближення перемоги приїздив торік до дітей український музикант, лідер гурту OT VINTA Юрій Журавель. Окрім співів, юні «Бандерівці» проводять акції, виготовляють окопні свічки та малюють.
![Дитячий волонтерський батальйон з Волині співами заробив на антидронові рушниці та авто для ЗСУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/LMKhZGtXR0iLgKHMxR6ZoN39mTdUNwk5EYXS1iwF.jpg)
Волонтерка Анна Луговська додала: співати виходять кожних вихідних, аби за зібрані кошти купувати спорядження, дрони для ЗСУ та інше. Остання покупка – шоломи дистанційного управління для дронів-камікадзе.
«Можливо це людям набридає, що ми співаємо кожних вихідних, але нам треба заробляти, нам треба купляти чим воювати. Нам треба відбудовувати Україну», – додала юна волонтерка.
Читайте також:
- Малеча на Волині співами заробила мільйон для ЗСУ
- «Павутинка» для ЗСУ: у Луцьку військовим допомагають бути невидимими
- В Україні запровадять додаткові виплати постраждалим через війну