«Досі не відчуваю, що армія – це моє»: артист з Луцька пояснив, чому не воює на фронті
Співак з Луцька Олександр Положинський, який раніше був на фронті у складі 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура», розповів, чому не воює на передовій, але не полишив військову справу.
Артист заявив, що зараз служить, перебуваючи у Києві, й працює на радіо «Армія FM».
Ще кілька десятиліть тому Положинський зрозумів: бути бійцем – не для нього. 52-річний співак в інтерв'ю «Апострофу» розповів, що таке осяяння відбулося після того, як він повернувся з військового інтернату в цивільне життя. З того часу думка так і не змінилася, пишуть Патріоти України.
«Досі не відчуваю, що армія – це моє. Я зрозумів, що армія це не моє ще у 80-х роках минулого століття, коли повернувся після військового інтернату в цивільне життя. Тоді зрозумів, що хочу жити цивільним життям. Зараз більшість людей, які змушені стати військовими, стають ними не тому, що вони відчули в собі бажання, що військова справа – це їхнє, а тому, що вони відчувають відповідальність за долю своєї країни й свого народу. І вони йдуть не в армію як таку, а йдуть захищати Батьківщину, свої сім’ї, майбутнє людей, які їм дорогі», – пояснив артист.
Співак додав, що працювати на перемогу можна також «в тилу і в різних напрямках діяльності, але форпостом є Сили оборони». Однак до артистів, які відмовляються йти на війну і заявляють, що їхня творчість важливіша за зброю в руках, Положинський ставиться з острахом. Він каже, що кожен громадян України має пройти службу, але не всі зобов'язані стати штурмовиками чи піхотою – можна обрати роботу в тилу ЗСУ.
«У лавах ЗСУ є величезна кількість посад небойових. Участь у бойових діях обере не кожен військовослужбовець. На мою думку, всі громадяни України в умовах такої великої війни мали б пройти службу. Це б показало, що країна не байдужа усім громадянам і відновило б справедливість у суспільстві. Одні люди добровільно чи під тиском обставин стали до лав ЗСУ і зараз є заручниками обставин, бо не озвучують чітких термінів служби з одного боку, а з іншого – люди з цивільного життя не мають бажання захищати Батьківщину в ЗСУ. Це величезна несправедливість», – пояснює співак.
На його думку, в майбутньому державний посадовець мав би пройти військову службу, перш ніж отримати можливість впливати на країну.
«Несправедливо і те, що велика кількість людей на високих державних посадах не проходять військової служби в роки великої війни. Розумію, що у багатьох людей ці посади є дуже відповідальними, але я не впевнений, що ці люди є незамінними на своїх посадах. І для справедливості в майбутньому, я вважаю, що служба в ЗСУ має бути підставою для того, щоб людина могла заходити на державні чи політичні посади», – додав він.
Олександр Положинський також зауважив, що його робота на радіо «Армія FM»є частиною військової служби. Як він каже, це військова радіостанція, і там артист веде ефіри. Ба більше, працювати ведучим було не його затією і бажанням уникнути фронту.
«Я скажу відверто, це не було моїм рішенням. Тим паче, я не хотів служити на радіо. І якби мені у травні 2022 року сказали, що ти йдеш до лав ЗСУ, щоб у результаті бути ведучим на військовому радіо, то я не впевнений, чи захотів би іти до лав ЗСУ лише заради цього. Але якщо керівництво приймає таке рішення і дає таке завдання, то я його виконую. Люди дуже часто приписують публічним людям якісь хитрощі, договорняки та інші мутки, яких насправді немає», – каже артист.
Зокрема, співак заступився за Сергія Жадана, якого нібито хейтять в мережі через його службу не на фронті, а на радіо «Хартія». Положинський вважає, що кожен має бути на своєму місці, та й першого-ліпшого не можуть взяти навіть на журналістську роботу у війську.
«Також можна зрозуміти військових, які служать не в таких комфортних умовах, але чи зміняться умови служби таких військовослужбовців через те, що Жадан не буде служити на радіо, а служитиме писарем в штабі, наприклад, чи в пресслужбі якоїсь бригади, чи буде возити на авто БК для свого підрозділу. Моя позиція стосовно будь-якої посади така – на військову посаду має заходити людина, яка має найбільше здібностей, професійної підготовки, досвіду в цивільному житті для того, щоб з цією функцією якісно справлятися. Якщо є військове радіо чи радіо «Хартія» і є кілька посад, пов’язаних із функціонуванням цієї радіостанції, то цілком зрозуміло, що на ці посади мають заходити професіонали», – пояснив співак.
Читайте також:
- 10 років захищає Україну на фронті: сопілкар «Kalush Orchestra» з Волині розповів про свого брата
- «Мені недостатньо»: артист з Луцька висловився про військову зарплатню на радіо