Як сонячна електростанція на даху Дія.Центру заощадила громаді на Волині понад 120 тис. грн

Економія понад 120 тисяч гривень за рік: у громаді на Волині встановили сонячну електростанцію на даху Дія.Центру

У Литовезькій сільраді за рік зекономили понад 120 тисяч гривень на електроенергії завдяки сонячній електростанції, встановленій на даху Дія.Центру. Станція працює з 1 липня минулого року та підключена до мережі. Крім економії, невикористану електроенергію громада продає.

Про це розповіла Суспільному голова Олена Касянчук. З її слів, за майже рік роботи — це 23 тисячі кіловатів.

36 сонячних панелей потужністю 20 кіловатів, два інвертори та чотири акумулятори громада отримала як благодійну допомогу. Сонячна станція працює щодня безперебійно, техніка налаштована автоматично, додаткових працівників в обслуговуванні не потребує.

«Коли сонячна погода, ця станція генерує і ми заживлені суто вже з сонячної енергії, яку генерує станція, — каже голова Литовезької сільради. — Якщо сонця нам не вистачає, то в мережу підтягується електроенергія з акумуляторів». 

Як сонячна електростанція на даху Дія.Центру заощадила громаді на Волині понад 120 тис. грн

Будівля Дія.Центру — це старе приміщення місцевої школи, яке реконструювали у 2023 році за кошти міністерства цифрової трансформації. Окрім ЦНАПу, тут розміщені сільрада, поліцейський офіцер громади, комунальне господарство та гуманітарний відділ. Усього — 25 працівників.

«Споживання тут немаленьке. Тому було вирішено, що саме на цій будівлі варто поставити. Ефективність ми бачимо вже. Ми 11 місяців працюємо на цій станції й не платимо за електроенергію, хоч споживаємо. І ще й плюс те, що ми згенерували», — говорить Олена Касянчук.

У Литовезький ЦНАП з Іванич приїхав реєструвати право власності на будівлю 57-річний Ігор Хом’як. На прийомі чоловік втретє.

«В нас реєстратора в Іваничах немає, а от сюди приїхав. Добре, що можна їхати куди хоч, куди тобі вигідно і де тебе приймають», — розповідає Ігор Хом’як.

Як сонячна електростанція на даху Дія.Центру заощадила громаді на Волині понад 120 тис. грн

Загалом у Литовезькому ЦНАПі, який з вересня 2023 року став Дія.Центром, працює чотири адміністратори, які надають 271 адміністративну послугу.

«Коли почалися оці блекаути, відключення електроенергії, ми фактично могли безперервно працювати, надавати людям послуги, — каже директорка Іванна Кирпичова. — Люди могли підійти навіть заряджати свої мобільні телефони, гаджети. Ми їм надавали таку можливість».

Як сонячна електростанція на даху Дія.Центру заощадила громаді на Волині понад 120 тис. грн

З березня цього року фахівцем з супроводу ветеранів у громаді працює військовослужбовець Сергій Киця. У ЗСУ пішов добровольцем у березні 2022 року, звільнився з військової служби за станом здоров’я.

«Звертаються люди в основному по пільгах питання, літо прийшло – хочуть відпочивати. Більше консультацій проходить телефоном. В деякі дні тижня виїжджаю в Заболотці, Заставне. Більшість хочуть, щоб до них додому прийшли», — говорить Сергій Киця.

Як сонячна електростанція на даху Дія.Центру заощадила громаді на Волині понад 120 тис. грн

За словами голови громади Олени Касянчук, зекономлені від сонячної електростанції гроші спрямували на першочергові потреби сіл.

Читайте також: 

Можливо зацікавить

Випускник луцького вишу - серед переможців Міжнародного конкурсу з маркетингу

Випускник луцького вишу - серед переможців Міжнародного конкурсу з маркетингу

Пішов з дому та досі не повернувся: розшукують 29-річного волинянина

Пішов з дому та досі не повернувся: розшукують 29-річного волинянина

Мільйонні збитки через овочі: на Волині підозрюють майора у переплаті за продукти

Мільйонні збитки через овочі: на Волині підозрюють майора у переплаті за продукти для військових

На Волині викрили аферу на 2,7 млн грн під час ліквідації шахти: підозрюють трьох посадовців

На Волині викрили аферу на 2,7 млн грн під час ліквідації шахти: підозрюють трьох посадовців

Понад 20 місяців вважався зниклим безвісти: на Волині попрощалась із захисником Олександром Шевченком

Понад 20 місяців вважався зниклим безвісти: на Волині попрощались із захисником Олександром Шевченком

Новий старт після втрати дому: як переселенка з Харкова побудувала кар'єру у Ковелі

Новий старт після втрати дому: як переселенка з Харкова побудувала кар'єру у Ковелі

У бою на Дніпропетровщині загинув 33-річний захисник з Волині Тарас Тимчишин

У бою на Дніпропетровщині загинув 33-річний захисник з Волині Тарас Тимчишин

На Волині - ДТП за участю мотоцикліста: 25-річного чоловіка госпіталізували

На Волині - ДТП за участю мотоцикліста: 25-річного чоловіка госпіталізували

Учениця луцького ліцею склала НМТ з англійської мови на 200 балів

Учениця луцького ліцею склала НМТ з англійської мови на 200 балів