Ексрегіонал «кинув» волинських бізнесменів на понад мільйон гривень: деталі
ТОВ «Луцька аграрна компанія» ймовірно незаконно заволоділа дизельним пальним на понад мільйон гривень. Виробники курятини отримали товар, проте відмовилися за нього сплачувати або ж повертати власнику.
Про це «ВолиньPost» повідомили у компанії постачальника, яка звернулася до редакції.
За словами представника компанії постачальника - понад 25 тонн палива було доставлено замовнику 5 серпня і за яке мали оплатити в день постачання в повному обсязі.
«Представники «Луцької аграрної компанії» прийняли нафтопродукти, але не оплатили та не підписали необхідні документи, що підтверджують постачання дизелю. Вмотивованого пояснення своїм діям вони не надали» - наголошують у компанії постачальника.
Паливна компанія попросила сплатити кошти або повернути товар, проте підприємство Добкіних виконувати власні зобов’язання відмовилося, повністю проігнорувавши запит. Зважаючи на це, постачальник звернувся до поліції з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо незаконного заволодіння майном загальною вартістю понад 1,3 млн грн.
Аграрні інтереси Добкіних на Волині: що відомо
Товариство з обмеженою відповідальністю «Луцька аграрна компанія» було засноване у 2015 році Михайлом та Дмитром Добкіними. Підприємство входить до групи компаній «Володимир-Волинська птахофабрика», власниками якої також є колишні народні депутати.
За інформацією видання Ліга.net, Добкіни отримали у спадок від свого батька 66% акцій «курячого бізнесу» на Волині після його смерті у 2016 році. Інші 34% сконцентрував Олексій Коваленко – засновник торгової марки «Епікур», через яку він нині судиться з братами. Він заявив про протиправне використання ТМ "Епікур" Добкіними та "незаконне" позбавлення його контролю над своєю часткою у Володимир-Волинській птахофабриці.
За шість днів до початку повномасштабної війни інвестор на своїй сторінці у Facebook зазначив про «злочинну співпрацю Добкіних з «ЛНР» та «ДНР» та подав заяву до прокуратури, яка відкрила кримінальне провадження щодо ймовірної реалізації курятини за готівку та продаж її у так звану ЛНР.
Також Коваленко розірвав ліцензійний договір на використання бренду «Епікур». Продукція і справді на деякий час зникла з полиць магазинів, але згодом повернулася зі зміненим дизайном упаковки. Як повідомляє «РБК-Україна», «Луцька аграрна компанія» продовжила активно її продавати через роздрібні мережі.
Станом на 14 липня «Луцькою аграрної компанією», і «Володимир-Волинською птахофабрикою» керує одна людина – Світлана Собіпан.
Обидва підприємства займаються виробництвом м’яса свійської птиці, використовуючи для цього потужності у Волинській області. Окрім «Епікура», група компаній збуває продукцію під брендами «Чебатурочка – селянська курочка» та «Деліка».
Зауважимо, що окрім корпоративних судових баталій, «Луцька аграрна компанія» минулого року втрапила у ще один скандал. Підприємство звинуватили у морі бджіл. На думку пасічників це сталося через те, що агрофірма Добкіних покропила свої поля хімікатами.
Ситуація станом на 14 серпня
Про ситуацію постачальники палива повідомили у поліцію. В Головному управлінні нацполіції Волині кажуть, що заява була прийнята. Наразі правоохоронці з'ясовують усі деталі історії, однак в ЄРДР факт поки не внесено.
Журналісти зв'язалися також з представниками «Луцької аграрної компанії», однак вони відмовились в телефонному режимі коментувати ситуацію. Тож медійники надіслали офіційний запит, для з'ясування усіх деталей щодо цього. У відповідь на лист повідомили, що у зв'язку із недостатньою інформацією, вичерпну відповідь надати не можуть.
Михайло Добкін був мером Харкова у 2006-2010 роках, очільником Харківської ОДА (2010-2014) та народним депутатом України з 2014 по 2019 роки від «Опозиційного блоку». Раніше був членом «Партії регіонів». Вийшов з неї під час Революції гідності. Його брат Дмитро Добкін також був парламентарем, представляючи проросійські партії: спершу – «Партію регіонів», а пізніше – «Опозиційний блок».
Читайте також:
Через брак часу і досвіду: у Луцьку віддають в оренду гастробізнес
Зеленський зустрівся з волинськими підприємцями: про що говорили